×

فروشگاه ها ارتباط با ما

ونت ریخته گری

دریچه ریخته گری یا راهباره یا Ingate یا Gate ، مجرایی است که مواد مذاب را از راهبار به حفره اصلی درون قالب روانه میکند. لازم به ذکر است که راهبار یا رانر مجرایی است که مواد مذاب را از راهگاه به دریچه ریخته گری انتقال میدهد. در واقع راهبار یا رانر با کم‌کردن سرعت مواد مذاب، سبب ایجاد جریان یکنواخت در مذاب جهت انتقال به حفره میشود. مذاب بعد از جاری شدن در راهبار وارد محفظه قالب خواهد شد. معمولاً راهبار بعد از آخرین راهباره کمی امتداد پیدا میکند تا از ورود مواد ناخواسته به درون محفظه ریخته گری ممانعت به عمل آید. مذاب دارای سرعت زیادی است که انتقال چنین مذابی تلاطم و آشفتگی جریان را به همراه خواهد داشت و در انتها سبب جذب هوا و تخریب سطوح قالب خواهد شد، لذا درون قالب سیستم راهگاهی تعبیه می کنند. قیمت دریچه ریخته گری که یکی از اجزا سیستم راهگاهی است بر اساس نوع سیستم راهگاهی متفاوت است.

خرید دریچه ریخته گری 

خرید دریچه ریخته گری به نوع سیستم راهگاهی که فشاری یا غیر فشاری است، بستگی دارد. در خرید دریچه ریخته گری باید توجه شود که اگرچه راندمان سیستم فشاری از سیستم غیر فشاری بالاتر است ولی سیستم غیر فشاری نیز دارای مزایایی است. خرید دریچه ریخته گری یا راهباره باید توجه شود که در سیستم راهگاهی غیر فشاری، کمتر بودن تلاطم و اثرات مضر ناشی از آن، سرعت کمتر جریان مذاب و کمتر بودن احتمال اکسیداسیون، پرشدن ترتیبی دریچه سیستم راهگاهی و کاهش ورود هوا و کمتر بودن ضایعات از ویژگیهای سیستم غیر فشاری است.
 

قیمت دریچه ریخته گری 

 
قیمت دریچه ریخته گری بر اساس نسبت سطح مقطع اجزای سیستم راهگاهی متفاوت خواهد بود. دو نوع سیستم راهگاهی به‌صورت سیستم راهگاهی فشاری (همگرا) و غیر فشاری (واگرا) وجود دارد که قیمت دریچه ریخته گری یا همان راهباره در هرکدام از آنها متفاوت خواهد بود. باتوجه‌به اینکه راندمان تجهیزات ریخته گری در سیستم فشاری از سیستم غیر فشاری بالاتر است، لذا قیمت دریچه ریخته گری در سیستم فشاری از قیمت دریچه ریخته گری در سیستم غیر فشاری بالاتر است. درصورتی که برای قیمت تجهیزات ریخته گری نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آمده ارائه مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.
 

 

فروشگاه ها