×

فروشگاه ها ارتباط با ما

قیمت ضایعات فلزی

قیمت ضایعات از آن چیزی که فکرش را می کنید، پیچیده تر است. قیمت ضایعات می تواند بسته به شرایط و عوامل گوناگونی، تغییر کند. به صورت کلی ضایعات برای صنایع مختلفی سودمند است. از این رو بهتر است تا با قیمت روز ضایعات آشنایی داشته باشید. ضایعات به طیف وسیعی از مواد و لوازم دور انداخته شده اطلاق می شود. ما در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص قیمت ضایعات، کاربرد و ویژگی های آن ها بیشتر صحبت کنیم.

قیمت ضایعات آهن در مرکز خرید و فروش ضایعات وابسته به زمان، مکان و شخص فروشنده متغیر است. قیمت ضایعات معمولا به دو صورت  تعیین می شود یا به ‌طور مستقیم و از  طریق مذاکره بین خریدار و فروشنده انجام می شود و یا به وسیله اینترنت و سایت های آنلاین قیمت گذاری شده و به فروش می رسند. البته توجه داشته باشید که این سایت ها به هیچ وجه مشکل ندارند، بلکه به دلیل نوسانات شدید بازار به روز رسانی مرتب آن ها امری دشوار است. بنابراین احتمال خطا در اعلام قیمت ها وجود دارد.
 
 

ضایعات چیست؟

به صورت کلی به تمامی مواد غیرقابل استفاده و خارج از چرخه مصرف، ضایعات می گویند. این مواد بنا به دلایلی دیگر قابلیت استفاده را نداشته و معیوب شده اند. این مواد دیگر در صنعت، قابلیت عرضه و فروش را ندارند. در صورتی که لوازم و وسایل به پایان عمر خود برسند و یا آسیب ببینند، به دسته ضایعات ورود پیدا می کنند. با این وجود این به معنی پایان یافتن ارزش آن ها نیست.
ضایعات می توانند ارزش های آلیاژی و یا ترکیبی مناسبی داشته باشند. از این رو بحث قیمت ضایعات و فروش آن ها هنوز هم بسیار داغ است. ضایعات همیشه طرفداران و مشتریان خاص خودشان را دارند. ضایعات دارای انواع گسترده ای هستند. از ضایعات فلزی و غیرفلزی گرفته تا ضایعات گارخانه ای، منازل و ... همگی جزو ضایعات هستند. از این رو قیمت انواع ضایعات نیز با یکدیگر متفاوت است.
ضایعات فلزی موادی هستند که قابلیت بازیافت را دارند و رها شده اند.  و بازیافت آنها بسیار اهمیت دارد. خریداران ارزش مادی ضایعات مختلف است و کاملا متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال ضایعات کشاورزی و نساجی  قیمت پایین تری دارند در حالی که ضایعات فلزی مانند: مس، آلومینیوم، چدن و... قیمت بالا تری دارند.
 
 

برای بررسی لیست قیمت ضایعات مس با ما همراه باشید.

 

کاربرد ضایعات و ویژگی های آن 

ضایعات همچنان ارزش و کارایی خودشان را دارند. این محصولات می توانند دوباره به چرخه صنعت برگردند. در واقع همین ویژگی بازیافت پذیری آن ها است که باعث شده قیمت ضایعات اهمیت پیدا کند. می توان این مواد را در ابتدا به کارخانه های بازیافت برد. سپس در آن جا فرایندهای مختلفی را روی آن ها پیاده کرد. در نهایت نیز یک محصول جدید تولید شده به بازار عرضه کرد. بدین صورت نه تنها ضایعات از طبیعت حذف شده، بلکه به چرخه مصرف نیز وارد شدند.
از این رو صنایع بازیافتی و کارخانه های تولید علاقه مند به قیمت روز ضایعات هستند. قیمت ضایعات برای آن ها دارای اهمیت های زیادی است. چرا که از ضایعات به وفور استفاده می کنند. از ضایعات می توان به صورت مجدد برای تولید انواع محصولات استفاده کرد. از محصولات الکترونیکی گرفته تا لوازم و تجهیزاتی که به صورت روزمره از آن ها استفاده می کنیم.
 
 

عوامل موثر بر قیمت ضایعات

قیمت ضایعات می تواند بسته به فاکتورها و عوامل مختلفی، متغیر باشد. هر کدام از این عوامل به نحوی باعث تغییر قیمت ضایعات خواهند شد. برخی از این عوامل به صورت مستقیم و برخی دیگر به صورت غیرمستقیم عمل می کنند. به همین دلیل قیمت روز ضایعات می تواند دچار نوسان شود. برخی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت ضایعات عبارت اند از:
 

نوع ضایعات

امروزه شاهد انواع ضایعات مختلف هستیم. از ضایعات آهنی گرفته تا ضایعات خانگی. هر کدام از آن ها ارزش هایی را در بازار دارند. بسته به این که نوع ضایعات عرضه شده چیست، قیمت انواع ضایعات نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال، آیا می توان از این ضایعات به صورت مجدد استفاده کرد یا باید آن ها را از بین برد؟
 

درجه بندی ضایعات

ضایعات دارای درجه بندی هایی هستند که بر قیمت ضایعات تاثیر می گذارد. برای مثال شاهد حضور ضایعات درجه 1، درجه 2، درجه 3، درجه سنگین 1، درجه سنگین 2، درجه سبک 1، درجه سبک 2 و ... هستیم. هر کدام از ضایعات موجود در این درجه بندی ها، دارای کیفیتی متفاوت هستند. به همین دلیل قیمت ضایعات با درجه بندی مختلف، با یکدیگر فرق خواهد کرد.
 

نوسانات بازار ارز

نوسانات بازار ارز به صورت لحظه ای بر قیمت ضایعات تاثیر می گذارد. قیمت جهانی فلزات و سایر عناصر، روز به روز در حال تغییر است. همین امر موجب می شود تا قیمت انواع ضایعات نیز به صورت روزانه متغیر باشد.
 

جنس ضایعات

فاکتور مهم دیگر در قیمت انواع ضایعات، جنس آن ها است. حتی در دسته بندی یک نوع به خصوص ضایعات، جنس اهمیت دارد. دلیل آن هم میزان تقاضا و کاربردهای بیشتر و یا کمتر این ضایعات است. 
 
 

خرید ضایعات و نکاتی که باید به آن توجه شود

در کنار اهمیت قیمت روز ضایعات، خرید آن ها نیز حاوی نکات مهمی است. توجه به این نکات موجب می شود که دست به یک خرید مطمئن و مناسب بزنید. از مهمترین نکات در زمان خرید ضایعات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- می توان ضایعات را به صورت فله ای و یا پرس شده خریداری کرد. هر کدام از این مدل ها، ویژگی های خاص خودش را دارد. بهتر است بدانید که خرید فله ای مناسب شما است یا خرید ضایعات پرس شده.
2- محلی که ضایعات در آن نگهداری می شوند نیز برای شما باید اهمیت داشته باشد. نحوه نگهداری از ضایعات علاوه بر قیمت ضایعات بر کیفیت آن ها تاثیرگذار است. خرید ضایعات باکیفیت تر به معنای سود بیشتر است.
3- همواره بدانید که چه نوع ضایعات با چه جنس و اندازه ای برای شما مناسب خواهد بود.
4- بسته به نوع تجهیزاتی که برای کار با ضایعات تهیه کرده اید، خرید خود را انجام دهید.
5- همواره به قیمت ضایعات توجه کنید. قیمت ضایعات ممکن است زیاد و یا کم باشد. بهترین ضایعات آن است که قیمت مناسب و سوددهی بالایی داشته باشد.
 
 
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد ریخته گری داشته باشید.
 

ضایعات سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
ضایعات آهنی فله روغن خرده بار 10,593 تومان شرکت بازرگانی پریدوت سفارش محصول
ضایعات آهنی فله روغن خرده بار 10,656 تومان بازرگانی تجارتگرام سفارش محصول
ضایعات آهنی فله روغن خرده بار 11 تومان بازرگانی تجارتگرام سفارش محصول
ضایعات آهنی فله روغن عمده بار 11,511 تومان شرکت بازرگانی پریدوت سفارش محصول
ضایعات آهنی سوپر ویژه خرده بار 9,960 تومان شرکت بازرگانی پریدوت سفارش محصول
ضایعات آهنی سوپر ویژه خرده بار 10,064 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
سوپر ویژه 11,990 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
ضایعات آهنی سوپر ویژه عمده بار 10,956 تومان شرکت بازرگانی پریدوت سفارش محصول
ضایعات آهنی سوپر ویژه عمده بار 11,260 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
سوپر ویژه 11,990 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
سوپر ویژه 11,990 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
ضایعات آهنی ویژه عمده بار 10,492 تومان شرکت بازرگانی پریدوت سفارش محصول
ضایعات آهنی ویژه عمده بار 10,764 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
ض 11,990 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
ضایعات آهنی ویژه خرده بار 9,548 تومان شرکت بازرگانی پریدوت سفارش محصول
ضایعات آهنی ویژه خرده بار 9,590 تومان ضایعات حیدری سفارش محصول
سرباره آهن خوزستان 2,000 تومان درنیکا سفارش محصول

فروشگاه ها