×

فروشگاه ها ارتباط با ما

پرسشنامه ارزیابی توانمندی های صادراتی

کاربر گرامی تجارتـگرام

با تکمیل فرم زیر و پاسخ به پرسشنامه، کارشناسان تجارتـگرام می‌توانند اقدام به ارزیابی و بررسی میزان توانمندی صادراتی شرکت شما نمایند. با این روش شما به نقاط قوت و ضعف مجموعه خود در زمینه شرایط لازم جهت صادرات کالا پی برده و می‌توانید با فراهم آوردن زیر ساخت‌های مناسب، محصول یا محصولاتتان را در بازارهای جهانی ارائه نمایید. تیم متخصصین فنی و بازرگانی تجارتـگرام با بررسی نتایج بدست آمده از این ارزیابی می‌توانند شما را در ارتقاء هر چه بیشتر نقاط قوت و رفع نقاط ضعفتان، جهت حضور به روز، کارآمد و سودبخش در بازارهای بین المللی همراهی نمایند. خواهشمند است با دقت به سوالات مطرح شده پاسخ داده و به درج توضیحات لازم اقدام نمایید، همچنین درصورت نیاز مدارک و مستندات مربوطه را نیز ضمیمه بفرمایید.پرسشنامه

1 - آیا مجموعه شما دارای پروانه بهره برداری می باشد؟
2 - آیا استاندارد ها و گواهی نامه های داخلی و بین المللی مرتبط با محصول خود مانند ایزو و غیره را دارید؟ درصورتی که جواب شما مثبت است آیا این استانداردها را بصورت عملی رعایت میکنید؟
3 - آیا نظام تضمین کیفیت در مجموعه شما حاکم است ؟
4 - آیا سیستم و فرایند تولیدی شرکت شما، قابلیت تولید محصول با کیفیت جهت صادرات را دارد؟
5 - آیا خط تولید شما قابلیت ارائه حجم مناسب صارداتی دارد؟ (حداقل و حداکثر ظرفیت تولیدی ماهیانه خود را قید بفرمایید)
6 - آیا افزایش کیفیت محصولات تولیدی، نیازمند تغییرات عمده در زیر ساخت ها و تجهیزات تولیدی هستند؟
7 - ایا جهت تولید این محصول نیاز به واردات مواد اولیه می‌باشد؟ و یا تا به حال از لحاظ تامین مواد اولیه با محدودیت و یا شرایط خاصی مواجه شده اید؟
8 - آیا محصول شما جهت صادرات به مجوز سازمان یا نهادی خاص نیازمند و یا شامل ممنوعیت قانونی یا محدودیتی جهت صادراتی می‌شود؟ (درصورت اطلاع قید بفرمایید)
9 - - آیا شرکت شما کارت بازرگانی و سابقه صادراتی دارد؟ (درصورت وجود سابقه، کشور مقصد، تاریخ و مقدار آنرا قید بفرمایید)
10 - آیا محصول تولیدی شما دارای مزیت رقابتی در بازار های داخلی و خارجی است؟ (درصورتی که جواب شما مثبت است، آنرا قید بفرمایید)
11 - آیا عوامل تاثیرگذار بر مطلوبیت محصولات خود در بازار های هدف (مانند هزینه حمل، عوارض، هزینه های ترخیص در کشور مقصد و ...) را شناسایی کرده اید؟ (در صورت شناسایی آنها را نام ببرید.)
12 - آیا شرکت شما وبسایت اختصاصی دارد؟ (درصورت وجود آدرس آنرا قید بفرمایید) درصورتیکه که جواب شما مثبت است، آیا تاکنون جهت تقویت SEO وبسایت خود اقدامی انجام داده اید؟
13 - آیا محصولات جایگزین محصول خود را در داخل و خارج کشور میشناسید؟ (در صورتیکه پاسخ شما مثبت است این محصولات جایگزین را نام ببرید)
14 - آیا مزیت محصولات جایگزین تولیدات خود را در بازار داخل و خارج میشناسید؟ (در صورتی که جواب شما مثبت است آنها را نام ببرید. در چه شرایطی خریداران این محصولات را به محصول شما ترجیح میدهند؟ )
15 - آیا ابزار بازاریابی و تبلیغات حضوری و غیر حضوری دارید؟ (نام ببرید)
16 - آیا فروش کالای تولیدی شما از طریق سوشال مدیا، وبسایت، بازاریابی های غیر حضوری، قدمت شرکت، معرفی سایرین و ... می باشد؟ (اگر پاسخ شما مثبت است، مقدار فروش هر کدام را به تفکیک قید بفرمایید)
17 - آیا فروش آنلاین دارید؟
18 - آیا بازار های بین المللی محصول تولیدی خود را می شناسید؟ (در صورت امکان ذکر بفرمایید)
19 - آیا از قیمت فروش محصولات خود در بازار های داخلی و بین المللی جهت صادرات، اطلاع دارید؟ (درصورتی که پاسخ شما مثبت است، قیمت ریالی و دلاری آنرا قید بفرمایید)
20 - آیا درصورت لزوم پرسنل بازرگانی خارجی دارید؟