×

فروشگاه ها ارتباط با ما
در مجمع شستا چه گذشت؟ / شستا چقدر سود تقسیم کرد؟

به گزارش تجارتگرام ، در مجمع گذشته عمومی شستا روی وبسایت کدال منتشر شده بود. بر اساس اطلاعیه که داده شده بود ، در مجمع روز سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ این شرکت، تصمیم بر این شد بود سود خالص ۲۱۹ تومانی به هر سهامدار ۱۳۵ تومان سود نقدی تخصیص داده شود. به این معنی است که شستا بیش از ۶۰ درصد از سود خالص خود را میان سهامدارانش تقسیم کرده.

 

 

شستا چقدر سود تقسیم کرد؟

شستا وقتی سود را به سهامدارانش می‌دهد مجمع عمومی سود شستا در سه آخر به ۳۱ شهریور امسال توانسته برای هر سهم تنها ۱۲ ریال سود دهد، میشه گفت ۹۸ درصد کمتر زمان مشابه سال گذشته. میشه حدس زد افزایش ۷۸ درصدی سال گذشته شستا و رساندن سرمایه این شرکت به ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دلیل افت سود خالص باشد. با اینکه میزان افت بسیار بیشتر از افزایش سرمایه است.خبر دیگر در خصوص شستا اینه که، نحوه پرداخت سود نقدی هم با تغییراتی بوده قرار براینه که سود نقدی ۱۳۵ تومانی به ازای هر سهم شستا از تاریخ ۵ آبان تا ۹ آبان از سمت سجام واریز شود. اشخاصی هم که کد سجام ندارن می توانند از تاریخ 15 آذر، به بانک رفاه مراجعه کن و با داشتن کارت ملی و کد سهامداری سود خود را دریافت نمایند .

در مجمع شستا چه گذشت، ابراهیم بازیان مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی اعلام کرد:

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین هلدینگ بورس ایران، در چارچوب استراتژی و چشم انداز شرکت سرمایه گزاری تامین اجتماعی استمرار و افزایش سود آوری و ارزش آفرینی بلند مدت برای تمامی ذی نفعان خود را هدف گذاری نموده است 

در ادامه فرمودند:  شرکت برای نیل به این هدف می‌کوشد با اصلاح پرتفوی سرمایه‌گذاری، ورود به حوزه‌های دانش‌بنیان، ایجاد نظام راهبری موثر شرکتی و مدیریت علمی، افزایش تاثیرگذاری بر فضاهای کسب و کار، تقویت قابلیت مشارکت در طرح‌های توسعه‌ای جدید، جاری‌سازی ایده‌های نوآور و خلاق و توسعه فعالیت‌ در عرصه ملی و بین‌المللی به اهداف والای خود دست یابد.

 

مجمع شستا

 

مجمع تقسیم سود شستا

در ابتدای این مجمع، ابراهیم بازیان گفت: شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین هلدینگ چندرشته‌ای بورسی ایران، در چارچوب چشم‌انداز و استراتژی‌های خود، استمرار و افزایش سودآوری و ارزش‌آفرینی بلندمدت برای تمامی ذینفعان خود را هدف‌گذاری نموده است.

وی ادامه داد: تحقق واقعی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ارزش‌آفرینی و کسب منافع پایدار برای ذینفعان و نقش‌آفرینی مناسب در رشد و توسعه پایدار اقتصادی کشور را دنبال می‌کند.

ابراهیم بازیان با اشاره به افزایش ۱۰۵۲ درصد سرمایه این شرکت گفت: در آخرین افزایش سرمایه از 142،000 میلیارد ریال به 1،636،013 میلیارد ریال رسیده است.او با اشاره به این موضوعکه شستا به بیش از 44 میلیون و 500 هزار نفر خدمات میدهد.

مدیرعامل شستا تشریح کرد: همچنین این شرکت در راستای حمایت از ثبات بازار سرمایه، خود را متعهد به رعایت کلیه قوانین و مقررات بورسی و انتشار به‌هنگام وقایع با اهمیت خود می‌داند. شرکت طی این مسیر، استفاده از منابع انسانی شایسته و نخبه پروری، رعایت قوائد قوائد علمی مدیریت پیگیر مسئولیت‌های اجتماعی، شفافیت در عملکرد، شایسته سالاری، الزامات و قوانین زیست محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و الباقی قوانین حاکم بر محیط داخلی و بین‌المللی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

 

وی ادامه داد: ۸۷ پروژه‌ توسعه‌ای، ایجادی و نوسازی و بهسازی در به ارزش ۳۵۹۲۳ میلیارد تومان در حال اقدام است.

بازیان با اشاره به صورت مالی شرکت اصلی در دوره مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ گفت :درآمد عملیاتی در این دوره ۲۲۲۷۶۱ میلیارد ریال بوده است؛ همچنین درآمد عملیاتی بر اساس صورت مالی تلفیقی ۵۴۸۰۶ میلیارد ریال بوده است که با توجه به دوره قبل ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد. این روند در سود خالص نیز تکرار شده و سود خالص تلفیقی با ۲۲ درصد رشد به ۴۹۰۶۶۰ میلیارد ریال رسیده است.

درادامه با تصویب صورت‌های مالی سود خالص این دوره ۲۱۲۸۰۷ میلیارد ریال شد و برای هر سهم ۱۳۵ ریال تقسیم سود مصوب گردید.

در ادامه مجمع فوق العاده شرکت شستا برگزار شد و اساسنامه آن به منظور تطبیق با آیین نامه‌های سازمان بورس به تصویب رسید.

 

وی با اشاره به سهم شستا در تولید اقتصاد کشور گفت: شرکت تامین اجتماعی سهم مهمی در اقتصاد کشور دارد. به عنوان مثال بیش از 43 درصد از کل محصول اتیلن در کشور توسط شرکت های تابعه شستا تولید می شود، این نسبت در محصولاتی مانند پروپیلن 59.21 درصد، پلی پروپیلن 33.19 درصد، بنزن 53.47 درصد، قیر 67 درصد، کائولن فرآوری شده 81 درصد، سیمان 34 درصد و … را در اختیار دارد.

بازیان با اشاره به شرکت های تابعه این هلدینگ گفت: ۱۵۴ شرکت مدیریت و ۹۲ شرکت غیر مدیریتی در ذیل هلدینگ شستا فعالیت می‌کنند.

بازیان در ادامه گفت: NAV (خالص ارزش دارایی‌های) مجموعه شستا در سال مالی منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ نسبت به سال ماالی گذشته با ۱۱ درصد افزایش به ۲۷۸۱۸۲ میلیارد تومان رسیده است؛ همچنین P/NAV نماد شستا نیز با ۱۴ درصد کاهش به ۵۶ درصد رسیده است.

بازیان با اشاره اهداف سامان دهی شستا گفت: هدف اصلی این برنامه بهینه سازی سبد سرمایه‌گذاری می باشد و به همین دلیل اقداماتی مانند افزایش چابکی؛ کاهش تصدی گری؛ حرکت به سمت سهام‌داری؛ افزایش بازدهی و سودآوری پایدار؛ بهبود توان رقابتی و کاهش ریسک را به جد دنبال می‌کنیم.

مدیر عامل تامین اجتماعی با اشاره به 4 شرمت تابعه شستا گفت: ۱۶ شرکت در آستانه عرضه اولیه قرار دارند.

 

برای اطلاع از تولید میلگرد به روش ترمکس با ما همراه باشید.

برای مشاهده منبع کلیک کنید

امتیازدهی به این مقاله (5.00)

دیدگاه خود را بنویسید

لطفا شماره وارد کنید