×

فروشگاه ها ارتباط با ما

ورق‌های آلیاژی

ترکیب چند فلز و یا چند عنصر متفاوت با هم، آلیاژ نامیده می‌شود. ورق آلیاژی نوعی ورق فلزی است که دارای ترکیبات شیمیایی متفاوتی است و از طریق فرآیند نورد گرم‌کردن حاصل می‌شود. ورق آلیاژی از ترکیب فولاد، کربن و آهن به دست می‌آید. در واقع ترکیب این مواد با هم موجب افزایش سختی ورق، افزایش مقاومت کششی ورق و کم‌شدن نقطه ذوب می‌شود. فرآیند آلیاژی برای این است که فلز اولیه، به خواص مطلوب‌تری برسد. ورق آلیاژی قابل بازیافت است و برای محیط‌زیست خطری ایجاد نمی‌کند.
 

خرید ورق آلیاژی

برای خرید انواع ورق آلیاژی مناسب باید ورقی انتخاب شود که در دسترس باشد و در کمترین زمان به فرد تحویل داده شود. برای اطمینان از موجود بودن ورق آلیاژی موردنظر بهتر است با کارشناسان فروش تماس گرفته شود و اطلاعات لازم را در مورد ورق، مقدار سفارش، محل بارگیری و ... به دست آورد. در زمان خرید ورق آلیاژی باید به سختی ورق و مقاومت آن در برابر سایش توجه کرد. موقعی که خرید این ورق به منظور ساخت‌وساز صورت می‌گیرد، هر چقدر دارای افزایش سختی باشد به معنای مقاوم‌ بودن در اثر سایش است. فولادهای کربن‌دار که سختی آن‌ها معمولا 60-62 HRC است، مقاومت بیشتری در برابر سایش دارند. عامل مهم دیگر در زمان خرید ورق آلیاژی، توجه به قابلیت سختی‌پذیری ورق است. سختی‌پذیری به این معنا است که با خنک‌کردن سریع یک فولاد از دمای بالا بتوان به سختی مدنظر دست‌پیداکرد. هنگامی که سختی‌پذیری این ورق پایین باشد، برای سخت‌کردن لازم است اقدامات خنک‌سازی خیلی‌سریع صورت بگیرد. در حالت بالابودن سختی‌پذیری فولاد، مرحله سخت‌کردن به شکل آهسته انجام می‌شود. با افزایش عناصر آلیاژی و مقدار کربن، قابلیت سختی‌پذیری ورق آلیاژی افزایش پیدا می‌کند.
 

قیمت ورق آلیاژی

عوامل مختلفی بر قیمت انواع ورق آلیاژی تأثیر می‌گذارد که یکی از آن‌ها، نرخ‌ دلار است و نوسان نرخ ورق را به دنبال دارد. عامل مؤثر دیگر بر قیمت روز ورق آلیاژی، قیمت جهانی فلزات است. هر چقدر نرخ فلز افزایش یابد بر قیمت انواع ورق آلیاژی هم افزوده خواهد شد. بورس کالا و عرضه و تقاضا مانند هر کالای دیگری بر قیمت این ورق تأثیر می‌گذارد. زمانی که تقاضا بالا باشد و عرضه محصول کم باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد و برعکس زمانی که عرضه بالا باشد و تقاضا کم باشد، از قیمت محصول کاسته می‌شود. تعیین قیمت ورق آلیاژی تحت تأثیر عواملی مانند فرآیند تولید محصول، کیفیت آن، ابعاد ورق، هزینه مواد اولیه، هزینه حمل‌ونقل این ورق‌ها، شرایط اقتصادی و سیاسی جهان، واردات و صادرات این محصول و بسیاری موارد دیگر قرار دارد. هر کدام از موارد مذکور بر روند قیمت ورق آلیاژی تأثیرگذار است و می‌تواند سبب نزولی و یا صعودی ارزش محصول شود.در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت فلزات غیرآهنی داشته باشید.  
 

 

فروشگاه ها