×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید بوکسیت

تا این بخش از مقاله به اینکه بوکسیت چیست اشاره نمودیم و عوامل موثر بر قیمت آن را نیز بررسی کردیم. حال لازم است تا راهنمای خرید بوکسیت را خدمت مشتریان ارجمند ارائه نماییم. با در نظر داشتن عوامل ذکر شده در خصوص قیمت بوکسیت، هنگام خرید به نکات موجود در راهنمای زیر توجه نمایید: همانطورکه همیشه تاکید داشته ایم، خرید خود را از شرکت های معتبر انجام دهید. نوع بوکسیت مورد نظر خود را پیش از خرید انتخاب کنید. هنگام خرید به شاخص کیفیت بوکسیت (مدول) دقت کنید زیرا هر چه مقدار این عدد بالاتر باشد بوکسیت با کیفیت تری را خریداری کرده اید. معمولاً بوکسیت مرغوب و با کیفیت دارای خلوص آلومینای بالا و سیلیس کم است. درصورتی که برای قیمت سنگ معدنی نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 

قیمت بوکسیت

کارشناسان حوزه صنایع و مواد معدنی عوامل موثر بر قیمت بوکسیت را در موارد مختلفی خلاصه می کنند اما اکثر آن ها بر این باورند که یکی از کلیدی ترین عوامل موثر بر قیمت بوکسیت کیفیت آن است. به بیان ساده تر، به هر اندازه که کیفیت بوکسیت تولیدی بالاتر و مرغوبیت آن بیشتر باشد قطعاً قیمت بوکسیت نیز بیشتر خواهد بود و این مورد به نوبه خود سهمی در بازار خرید بوکسیت هم خواهد داشت. از دیگر عوامل اصلی موثر بر قیمت بوکسیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  • هزینه های حمل و نقل و ترانزیت بوکسیت
  • تقابل بین واردات و صادرات بوکسیت
  • میزان عرضه و تقاضا در بازار
  • هزینه های تولید و فراوری محصول
  • رونق بازار خرید بوکسیت و نوع بوکسیت تولیدی
  • نرخ مصرف سالانه صنایع وابسته به بوکسیت

 

بوکسیت چیست

هر چند بوکسیت به عنوان یک ماده معدنی صنعتی نیز کارایی دارد اما در درجه اول یک ماده معدنی فلزی (کانی فلزی) محسوب می شود. بوکسیت تنها سنگ معدنی است که برای تولید آلومینیوم در مقیاس زیاد کاربرد دارد. بوکسیت در اثر رسوب زدایی رس ها که شامل اجزای غنی از آلومینا هستند، ایجاد می شود. طبقه بندی بوکسیت در دو نوع لاتریتی (Laterite) و خاک رسی (Terra Rossa) است که اولی از سنگ های کریستالی تشکیل شده و دومی دارای پوششی از سنگ آهک دولومیت است. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد معدنی و کربنی داشته باشید.

 
 

فروشگاه ها