×

فروشگاه ها ارتباط با ما

قیمت زغال سنگ - مشاوره خرید زغال سنگ

منابع انرژی و مواد سوختنی از مهم ترین محصولاتی هستند که بدون آن ها بسیاری از صنایع از کار می افتند. زغال سنگ یکی از این منابع حیاتی است که نبود آن می تواند مشکل ساز شود. از آن جایی که این ماده مصرف کنندگان زیادی در بازار جهانی دارد، قیمت آن روزانه با تغییراتی مواجه می شود. نرخ بازار جهانی، تورم های حاکم بر هر دولت، کیفیت و خلوص مواد موجود در زغال سنگ، برندهای تولیدکننده، همه و همه از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت زغال سنگ هستند که نمی توان از تاثیر آن ها چشم پوشی کرد. 
علاوه بر این موارد خصوصیات ظاهری و شیمیایی زغال سنگ هم می توانند در افزایش یا کاهش قیمت زغال سنگ نقش داشته باشند. اینکه چه نوع زغال سنگی به شما ارائه می شود، چه وزنی دارد، میزان شفافیت آن چقدر است، رسوب گذاری آن به چه صورت است و... از فاکتورهای اصلی در قیمت زغال سنگ هستند. بهترین راه برای استعلام قیمت زغال سنگ مراجعه به مراکز معتبر اینترنتی و تماس با کارشناسان فروش است. این افراد اطلاعات دقیقی درخصوص محصولات و قیمت زغال سنگ در اختیارتان قرار می دهند.
 
 

تعیین قیمت زغال سنگ

قیمت‌‌ زغال سنگ در ایران رابطه‌‌ی مستقیم با قیمت فولاد و نرخ جهانی آن دارد. با توجه به افزایش نیاز داخلی به زغال سنگ برای مصارف گوناگون در سال‌‌های اخیر به این نتیجه رسیدند که با حفظ منافع ملی و امنیتی باید تولید و هزینه‌‌ی محصول تمام شده را به شکلی کنترل کرد تا افراد بتوانند با قیمت زغال سنگ مناسب در صنایع مختلف استفاده کنند. هم‌‌چنین برای تامین نیاز‌‌های خود از تولید‌‌‌‌کنند‌‌گان داخلی میزان مصرفی مورد نیاز خود را خریداری کنند. ایران از لحاظ داشتن معادن زغال سنگ، جز کشور‌‌های غنی به حساب می‌‌آید. معادن زغال سنگ در ایران در حومه‌‌ی البرز وجود دارند.
 هم‌‌چنین عوامل مختلفی در تعیین قیمت زغال سنگ تاثیر دارند. از جمله این موارد می‌‌توان به
  • نوع
  • درجه‌‌ی شفافیت
  • تیپ زغال سنگ
  • رسوب‌‌گذاری
  • وزن زغال سنگ
  • سختی زغال سنگ اشاره کرد.

 

نکات مهم در خرید زغال سنگ

همانطور که می دانید مواد معدنی ارزشمندی همچون زغال سنگ، طرفداران بسیار زیادی داشته و از همین رو در بازار جهانی با تنوع بالایی عرضه می شوند. متنوع بودن زغال سنگ باعث می شود تا کارایی آن هم متفاوت باشد. در واقع هریک از انواع زغال سنگ بسته به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی که دارند، برای موارد خاصی استفاده می شوند. بنابراین شما به عنوان خریدار زغال سنگ به این مورد می بایست دقت داشته باشید. از دیگر نکات مهم در خرید زغال سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مورد مصرف خود را از خرید زغال سنگ مشخص کنید. اینکه تعیین کنید برای چه کاری تصمیم به خرید زغال سنگ دارید بسیار مهم است. همانطور که اشاره شد، تنوع زغال سنگ در بازار بسیار زیاد است و هریک از آن ها برای موارد خاصی مناسب هستند.
ویژگی ها، ترکیبات به کار رفته و اطلاعات کلی زغال سنگ را بررسی کنید
مقدار کربن موجود در زغال سنگ را چک کنید. عموما خلوص کربن در زغال سنگ متغیر است. بسته به نیاز شما زغال سنگ با کربن 25 درصد الی 97 درصد ارائه می شود. این زغال سنگ ها هم در شکل ظاهری و هم در نوع کاربرد کاملا متفاوت از هم هستند.
از اعتبار فروشگاه عرضه کننده و کیفیت زغال سنگ اطمینان حاصل کنید.
مطمئن شوید که قیمت های پیشنهادی با سطح کیفی محصول مطابقت دارند.
 
 

راهنمای خرید زغال سنگ

برای تهیه این ماده معدنی وکربنی مهم ترین عاملی که باید مشخص شود هدف از خرید زغال سنگ است. زیرا این ماده دارای تنوع زیادی است و هرکدام برای مصارف خاصی تولید می‌شوند. زغال سنگ به دوسته بزرگ حرارتی وکک تقسیم بندی می‌شوند. یکی دیگر از موارد مهم قبل از خرید زغال سنگ که باید به آن توجه شود میزان کربن آن است. میزان کربن آن ها از 25% تا 97 % متغییر است. جدا از ظاهر کاربرد هرکدام با دیگری متفاوت است. با توجه به این که در بخش مواد معدنی و کربنی علاوه بر زغال سنگ گرافیت هم جز مواد اولیه پرمصرف می باشد، برای بررسی قیمت گرافیت همراه ما باشید.

 

 

انواع و موارد مصرف زغال سنگ

اصولا زغال سنگ را از جهات گوناگونی تقسیم می کنند. در این بخش یک تقسیم بندی کلی از زغال سنگ داریم که برپایه نوع کربن و مقدار آن در زغال سنگ انجام گرفته است. این دسته بندی به شرح زیر است:
 
 

زغال سنگ آنتراسیت:

خلوص کربن در این نوع زغال سنگ چیزی حدود 86 الی 97 درصد است. این نوع زغال سنگ در مقایسه با انواع دیگر ارزش حرارتی بیشتری دارد. بیشترین کاربرد آن در صنعت تولید فلزات است.
 
 

زغال سنگ بیتومینوس:

خلوص کربن در این نوع زغال سنگ چیزی حدود 45 الی 86 درصد است. بیشترین کاربرد این زغال سنگ جهت تولید برق در نیروگاه ها و به عنوان ماده اولیه در صنایع فولاد و آهن است.
 
 

زغال سنگ ساب بیتومینوس: 

خلوص کربن در این نوع زغال سنگ چیزی حدود 35 الی 45 درصد است. بیشترین مورد مصرف آن در صنعت تولید سیمان است.
 
 

زغال سنگ قهوه ای: 

خلوص کربن در این نوع زغال سنگ چیزی حدود 25 الی 35 درصد است. این ماده در لیست ارائه شده، کمترین ارزش حرارتی را داراست.
 
 

از کاربردها و موارد مصرف زغال سنگ نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تولید برق
صنایع شیمیایی
صنعت آلومینیوم
صنعت کاغذ
تولید فولاد
صنایع دارویی
صنعت سیمان
تبدیل به گاز
تبدیل به مایع
تولید محصولات تخصصی همچون: سیلیکون، فیبر کربن و کربن فعال
مصارف خانگی همچون: پخت و پز و ایجاد گرما
 
 

 

زغال سنگ چیست؟

تقریبا همه ما برای یک بار هم که شده نام زغال سنگ را شنیده ایم و می دانیم که از این ماده به عنوان یک نوع ماده سوختنی و قابل احتراق استفاده می شود. زغال سنگ ظاهری سیاه رنگ و تیره دارد و مهم ترین و اصلی ترین ترکیبات آن کربن و هیدروکربن است. ترکیبات دیگری همچون نیتروژن، گوگرد، هیدروژن و اکسیژن نیز در این ماده یافت می شود. از زغال سنگ به عنوان یک سوخت فسیلی یاد می شود، یک منبع انرژی که تجدید ناپذیر است.
اصولا در اکثر خانه ها و صنایع همچون صنایع شیمیایی از زغال سنگ برای تولید انرژی و گرما استفاده می شود. این ماده ارزشمند فرایند آماده سازی بسیار طولانی و زمانبری دارد.به همین جهت اغلب توصیه می شود مصرف کنندگان در استفاده از زغال سنگ صرفه جویی داشته باشند و آن را هدر ندهند. زغال سنگ یا Coal با سوختن خود، نزدیک به 40 درصد از برق دنیا را تولید می کند. البته این درصد و آمار در برخی از کشورها همچون هلند، استرالیا و آفریقای جنوبی بیش از این هاست.
 
 
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد معدنی و کربنی داشته باشید.

 

زغال سنگ سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
زغال سنگ حرارتی آژند 6,200 تومان آژند زغال سنگ چمستان سفارش محصول
ذغال سنگ حرارتی 3,800,000 تومان شرکت کارن بهار پارس سفارش محصول

زغال سنگ ایران

شرح محصول قیمت فروشنده
زغال سنگ حرارتی صادراتی 5,200,000 تومان بارثاوا تجارت راه ابریشم سفارش محصول
زغال سنگ حرارتی کربن 55%+ 6,500 تومان تجارتگرام سفارش محصول
فروش کنسانتره زغال سنگ حرارتی در سایزهای ۰تا ۳ و ۳ تا ۲۵ (شسته شده) با خاکستر ۲۳ و مواد فرار ۲۲ فیکس کربن حداقل ۵۵ فروش آنتراسیت دانه بندی شده در سایزهای ۰تا ۲(جامبو) ۲ تا ۵ (جامبو) ۵ تا ۲۵ (فله) ۲۵ تا ۵۰ (فله) با خاکستر ۱۸ و مواد فرار ۱۲ مقاومت مکانیکی بسیار بالا فیک س کربن ۷۰ با قابلیت تبدیل به فیکس کربن ۸۰ در سایز ۵ تا ۲۵(بعد از شستشو) فروش کک متالورژی در سایز مختلف و داخل جامبو با فیکس کربن 2,700 تومان زغال سنگ نور سفارش محصول
دانه بندی ۰ تا ۱۰ و‌۱۰ تا ۳۰ و ۰ تا ۱۵۰ هم فله و هم جامبو 4,800,000 تومان بارثاوا تجارت راه ابریشم سفارش محصول
زغال سنگ حرارتی 6,500 تومان تجارتگرام سفارش محصول
زغال سنگ فله 3,400 تومان ​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان سفارش محصول
زغال سنگ فله 2,900 تومان ​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان سفارش محصول
زغال سنگ فله 2,450 تومان ​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان سفارش محصول
زغال سنگ فله 1,300 تومان ​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان سفارش محصول
زغال سنگ فله 800 تومان ​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان سفارش محصول
حاکستر=15 کربن=71 فرار=11 رطوبت=4.5 حرارت=7000 40,000 تومان آرتا افق شفق سفارش محصول
بریکت زغال سنگ حرارتی.بریکت کک متالوژی 3,500 تومان پارس بریکت تهران سفارش محصول

فروشگاه ها