×

فروشگاه ها ارتباط با ما

قیمت کک متالوژی - مشاوره خرید کک متالوژی

کک متالوژی یکی از محصولات بسیار کاربردی در صنعت است. کک متالوژی را می توان عنصری با درصد کربن بالا دانست. میزان ناخالصی موجود در این ماده نیز کم است. از کک متالوژی می توان برای اهداف مختلفی در صنعت استفاده کرد. در ساخت کک متالوژی از زغال سنگ استفاده می شود. کافی است تا ازغال سنگ را حرارت داده تا کک مورد نیاز تولید شود. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص کک متالوژی، کاربرد و ویژگی آن صحبت می کنیم.
 
 

عوامل موثر بر قیمت کک متالوژی

از آن جایی که کاربرد زیادی در صنایع دارد، قیمت کک متالوژی هم اهمیت زیادی پیدا کرده فاکتورهای متنوعی می توانند باعث ایجاد تغییر در قیمت کک متالوژی شوند. برخی از مهمترین این فاکتورها عبارت اند از:
 

فرایند تولید کک متالوژی

فرایند تولید می تواند در نهایت باعث ایجاد نوسان در قیمت کک متالوژی شود. این که از چه لوازم، تجهیزات و از همه مهمتر روش ساخت استفاده شده بر قیمت کک متالوژی تاثیرگذار خواهد بود.
 

ویژگی های کک متالوژی

کک متالوژی دارای خواص و ویژگی های منحصر به فردی است. برای مشخص کردن این ویژگی ها، آزمایش های مختلفی روی کک انجام می شود. بسته به این که کک دارای چه میزان از ویژگی های مورد نیاز است، قیمت کک متالوژی نیز می تواند تغییر پیدا کند.
 

میزان کربن کک متالوژی

وجود کربن در کک متالوژی یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت آن است. هر چه که میزان کربن در کک افزایش پیدا کند، میزان ناخالصی نیز کمتر می شود. بیشتر شدن کربن به معنای سوختن هرچه بهتر و آزاد کردن انرژی بیشتر توسط کک است. از این رو میزان کربن موجود، باعث تغییر قیمت کک متالوژی تولید شده خواهد شد. برای بررسی لیست قیمت کک نفتی با ما همراه باشید.
 
 
 

خرید کک متالوژی و نکاتی که باید به آن توجه کرد

کک متالوژی ماده ای کاربردی در صنایع مختلف است. به همین دلیل خرید کک متالوژی باید با وسواس و دقت زیادی انجام شود. توجه به برخی نکات مهم، می تواند در نهایت منجر به تجربه یک خرید مطمئن و مناسب شود. برخی از برترین نکاتی که در زمان خرید کک باید به خاطر داشته باشید عبارت اند از:
 

سایز و اندازه

کک های تولید شده در صنعت در سایز و اندازه های مختلفی به بازار عرضه می شوند. شما باید بدانید که دستگاه های شما با چه سایزی از کک تولید شده همخوانی دارند. بدین صورت بهترین و مناسب ترین سایز و اندازه کک را تهیه کنید.
 

قیمت 

پیش از خرید به قیمت کک متالوژی توجه کنید. شما باید بدانید که چه میزان بودجه برای خرید کک در اختیار دارید. همچنین قیمت کک، اطلاعات مهمی را در خصوص این ماده در اختیار شما قرار می دهد. 
 

درصد و خلوص

زمانی که برای خرید کک متالوژی اقدام می کنید، با درصدهای مختلفی مواجه می شوید. این درصدها میزان خلوص کک را مشخص می کنند. هرچه میزان درصد و خلوص کک بیشتر باشد، کیفیت آن نیز بیشتر است. همچنین میزان ناخالصی های کک متالوژی نیز کاهش پیدا می کند. بدانید که چه خلوصی از کک متالوژی برای شما مناسب خواهد بود.
 
 

کک متالوژی چیست؟

کک ماده ای جامد و متخلخل است. این ماده در ترکیبات خود حاوی کربن بسیار زیادی است. همچنین کک درون ساختار خود، ناخالصی های بسیار کمی دارد. برای تولید کک از زغال سنگ استفاده می شود. کک حاصل شده طی این فرایند دارای رنگی خاکستری و سخت است. کک به صورت طبیعی نیز تولید می شود. اما امروزه این ماده بیشتر به وسیله بشر ساخته می شود.
برای تولید کک، نیاز است تا زغال سنگ را حرارت دهیم. بدین صورت می توان کک متالوژی مورد نیاز صنایع را به دست آورد. البته که کیفیت زغال سنگ استفاده شده، بر خواص کک نیز تاثیر گذار خواهد بود. کک ها را همچنین می توان جزو مواد کربناتی دسته بندی کرد. نوع زغال سنگ های مورد نیاز برای تولید کک از خانواده بیتومین کم خاکستر و کم گوگرد است.
 
 

کاربرد کک متالوژی و ویژگی های آن

زمانی که کک از طبیعت و یا به کمک زغال سنگ به دست آمد، می توان از آن استفاده کرد. یکی از صنایعی که از کک به وفور استفاده می کند، صنعت متالوژی است. بدین صورت کک متالوژی در ذوب فلزهای مختلف، کوره های بلند، صنایع فروآلیاژ و ... کاربرد پیدا کرده است. استفاده از کک در کوره های مرتفع به دلیل تامین انرژی مورد نیاز است. همچنین کک در این کوره ها برای احیای کانه های آهن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. البته که کک متالوژی کاربرد بسیار زیادی نیز در صنعت تولید آهن و فولاد دارد. 
از جمله ویژگی های کک می توان به شکل ظاهری آن اشاره کرد. کک دارای ظاهری متخلخل و یار است. ساختاری مورفولوژی داشته و شباهت هایی نیز به شیشه دارد. بخش قابل توجهی از کک، متشکل از خاکستر و یا زغال سنگ است. به صورت کلی این ماده دارای ترکم عمده 0.78 است. همچنین وجود رطوبت، کربن، گوگرد و فسفر در ترکیبات از دیگر ویژگی های این ماده است.
 
 
 

درصورتی که برای قیمت کک صنعتی نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.

کک متالوژی داخلی

شرح محصول قیمت فروشنده
کک متالورژی 5,000 تومان پاریزفن گهر سفارش محصول

کک متالوژی وارداتی

شرح محصول قیمت فروشنده
کک با دانه بندی 0-5 1,500 تومان کک محمدی سفارش محصول

کک متالوژی پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان

شرح محصول قیمت فروشنده
کک متالوژی کربن 70 8,500 تومان ​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان سفارش محصول
کک متالوژی کربن 80 10,500 تومان ​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان سفارش محصول
کک متالوژی کربن 70% 8,500 تومان تجارتگرام سفارش محصول
کک متالورژی 51,000 تومان تجارتگرام سفارش محصول
کک متالوژی زرند 80 % کربن 7,850 تومان ​پیشروان صنعت متالوژی ایرانیان سفارش محصول

فروشگاه ها