×

فروشگاه ها ارتباط با ما

مفتول مسی

مفتول مسی به دلیل مس به‌کاررفته در آن که پس از نقره بالاترین رسانایی برقی را دارد در اکثر سیم و کابل ها به‌عنوان هادی مورداستفاده قرار می گیرند. مفتول مسی عمدتاً در مصارف الکتریکی در تولید سیم و کابل مسی مورداستفاده قرار می گیرد. مفتول مسی به مقدار کم در صنایع بسته بندی نیز استفاده می شوند. مفتول مسی نوعی از سیم مسی است که دارای سطح مقطع گرد است و در صنایع ساختمان سازی مورداستفاده زیادی دارد.
مفتول مسی از دو جز تشکیل شده است، جز اول که همان فلز مس است که به‌صورت رشته هایی در وسط مفتول قرار دارند و با نام هادی شناخته می شوند و جز دوم روکش عایق که از این هادی حفاظت می کنند و عموماً برای جلوگیری از اتلاف جریان از جنس PVC می باشند. در تولید مفتول مسی کاتد مس به‌عنوان ماده اولیه و اصلی به شمار می رود. مفتول مسی فرایند تولیدی دارد به‌گونه‌ای که کاتد مسی تولیدی در پالایشگاه به واحد ریخته گری ارسال می شود و در واحد ریخته گری پیوسته مفتول مس 8 میلیمتری پس از بسته بندی به شکل کویل با وزن تقریبی 5 تن تولید می شود. مفتول مسی در فرایند تولید خود کل اکسیژن را از طریق واکنش های شیمیایی از دست می دهد که ازدست‌دادن اکسیژن می تواند از طریق کاهش اکسیژن توسط کربن و یا حذف از طریق برخی عوامل کاهنده اکسیژن نظیر فسفر، آلومینیوم، کلسیم و ... باشد. درصورتی که برای قیمت مس نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 

خرید مفتول مسی

خرید مفتول مسی با حجم و تناژ بالا مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. در خرید مفتول مسی به المان‌هایی چون وزن مفتول مسی، سطح مقطع آن و ولتاژ آن ها باید توجه شود.
 

قیمت مفتول مسی

قیمت مفتول مسی متأثر از دو متغیر نرخ دلار داخلی و قیمت مس در بورس فلزات لندن است و این دو فاکتور نقش اساسی در تعیین قیمت مفتول مسی دارند. قیمت مفتول مسی تحت تأثیر قیمت سنگ مس به‌عنوان ماده اولیه است و همچنین میزان تولید کارخانجات، نوسانات بازار مس، نرخ جهانی مس، میزان عرضه و تقاضا و تغییرات نرخ ارز در قیمت مفتول مسی تأثیرگذار خواهند بود. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت فلزات غیر آهنی داشته باشید.

 

فروشگاه ها