×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید آهن اسفنجی

خرید آهن اسفنجی پس از بررسی های اولیه و شناخت بازار انجام می شود. قیمت آهن اسفنجی معمولا در بازار متغیر است. خرید آهن اسفنجی از تولیدکنندگان مختلف با قیمت های متفاوتی صورت می گیرد. برای خرید آهن اسفنجی نیاز است تا با بررسی دقیق تولید کنندگان استانداردی را برگزید. برای خرید آهن اسفنجی مرغوب یا با کیفیت پیش از خرید باید با استفاده از تحلیل های بنیادی به زمان مناسب برای خرید دست یافت. درصورتی که برای قیمت سنگ آهن نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 

قیمت آهن اسفنجی

  • نرخ ارز
قیمت آهن اسفنجی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت روز آهن اسفنجی نرخ ارز و دلار است. بخش قابل توجهی از صنعت فولاد توسط قطعات وارداتی ساخته و یا تعمیر می شود. به همین دلیل بدیهی است که بالا رفتن و یا پایین آمدن قیمت دلار بر روی صنعت فولاد و صناعی مرتبط با آهن  اسفنجی تاثیر گذار است. تاثیر افزایش قیمت دلار بر روی قیمت آهن اسفنجی در نهایت بر روی میزان خرید آهن اسفنجی اثر خواهد گذاشت. قیمت روز آهن اسفنجی با افزایش دلار بیشتر می شود. افزایش دلار علاوه بر بالا بردن هزینه ی تعمیر و نگهداری قطعات صنایع فولاد، بر روی حمل و نقل و هزینه های جاری صنایع نیز اثر می گذارد. افزایش قیمت دلار به طور مستقیم خرید آهن اسفنجی مرغوب یا با کیفیت را با مشکل مواجه می کند.  
  • قیمت جهانی فولاد
قیمت آهن اسفنجی به قیمت جهانی فولاد نیز وابسته است. بخش مهمی از تولید آهن را کشور چین به خود اختصاص داده است. افزایش خرید آهن اسفنجی در جهان روز به روز در حال سرعت گرفتن است. پیش بینی می شود با افزایش مصرف جهانی و تغییر در روند تولیدی چین تاثیر مهمی بر روی قیمت آهن اسفنجی مرغوب یا با کیفیت گذاشته شود. در نهایت خرید آهن اسفنجی با افزایش مصرف جهانی با مشکل رو به رو خواهد شد. کمبود آهن باعث افزایش قیمت فولاد شده و در نتیجه قیمت آهن اسفنجی افزایش پیدا می کند.
  • قیمت نفت
قیمت آهن اسفنجی به قیمت نفت نیز وابسته است. نفت به عنوان یکی از عناصر حیاتی صنعت به حساب می آید. بخش قابل توجهی از صنعت فولاد به نفت و مشتقات آن وابسته است. تمام تولید قطعات صنعتی بر پایه ی اصلی سوخت نفت و مشتقات آن است. علاوه بر این ها در حدود بیست درصد از قیمت فراورده های تولیدی صنعت فولاد وابسته به قیمت نفت است. به همین دلیل افزایش یا کاهش قیمت نفت نقش مهمی بر نوسان قیمت آهن اسفنجی ایفا می کند. این موضوع به طور غیر مستقیم خرید آهن اسفنجی را تحت تاثیر قرار می دهد. خرید آهن اسفنجی در شرایطی که نفت با افزایش قیمت رو به رو می شود سخت تر است و قیمت آهن اسفنجی در این حالت بالاتر خواهد بود.
  • هزینه های نگهداری و حمل و نقل
قیمت آهن اسفنجی به طور خاص به هزینه های نگهداری و حمل و نقل مرتبط است. قیمت آهن اسفنجی با افزایش هزینه های نگهداری و حمل و نقل افزایش پیدا می کند. برخی از کشورها همچون چین دارای ذخایر عظیم آهن هستند و در عوض برخی  دیگر همچون ترکیه فاقد ذخایر آهن اند. به همین دلیل انتقال عمده ی محصولات آهن میان کشور ها هزینه های هنگفتی را بر کشور ها تحمیل می کند. قیمت آهن اسفنجی برای کشور هایی که اقدام به خرید آهن اسفنجی می کنند همواره به عنوان یک مساله ی حساس قلمداد می شود. معمولا کشور های فاقد منابع طبیعی همچون ترکیه و ژاپن درگیر این مساله هستند. در هنگام خرید آهن اسفنجی باید به هزینه های تعمیر و نگهداری توجه ویژه کرد.
  • عرضه و تقاضا
قیمت آهن اسفنجی به عرضه و تقاضا در بازار نیز ارتباط ویژه ای دارد. همچون سایر محصولات هر موقع که تقاضا بر عرضه پیشی بگیرد و درخواست ها برای خرید آهن اسفنجی افزایش پیدا کند قیمت آهن اسفنجی نیز افزایش پیدا می کند. خرید آهن اسفنجی در شرایط عدم تعادل عرضه و تقاضا دچار نوسانات شدید است. از طرفی رشد صنعت هایی مثل خودرو سازی می تواند بر میزان تقاضا برای خرید آهن اسفنجی تاثیر داشته باشد. بدیهی است با افزایش صنایع خودرو سازی تقاضای صنایع فولاد برای خرید آهن اسفنجی مرغوب یا با کیفیت افزایش پیدا می کند. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد معدنی و کربنی داشته باشید.
 

آهن اسفنجی داخلی

شرح محصول قیمت فروشنده
آهن اسفنجی 10,530 تومان شرکت بارمان تجارت ایستا سفارش محصول
آهن اسفنجی 10,530 تومان شرکت بارمان تجارت ایستا سفارش محصول

آهن اسفنجی نیریز

شرح محصول قیمت فروشنده
آهن اسفنجی نی ریز 8,900 تومان آهن رویال سفارش محصول

آهن اسفنجی گلگهر

شرح محصول قیمت فروشنده
آهن اسفنجی 8,000 تومان مبین فولاد نوین سفارش محصول

آهن اسفنجی شادگان

شرح محصول قیمت فروشنده
با متالیزیشن بالای 90 - درجه یک 8,000 تومان شرکت بارمان تجارت ایستا سفارش محصول

فروشگاه ها