×

فروشگاه ها ارتباط با ما

فروسیلیس منیزیم خلوص بالا

فروسیلیس منیزیم، فرو سیلیکو منیزیم (Ferrosilicon Magnesium) عناوین متفاوت یک ماده هستند. به آلیاژ سه فلز آهن (Fe)، سیلسیم (Si) و منیزیم (Mg) فرو سیلیس منیزیم گفته می‌شود. فرو سیلیس منیزیم در اندازه -ذرات-،خلوص و گرید مختلف فرآوری می‌شود. منیزیم استفاده شده در این آلیاژ نسبت به آهن و سیلسیم کمترین مقدار را دارد. هدف از افزودن منیزیم به فرو سیلیس افزایش استحکام، کاهش دمای ذوب و تبخیر و افزایش مقاومت کششی و افزایش خاصیت ماشین کاری است.

از اینرو فرو سیلیس منیزیم بیشتری موارد استفاده را در صنایع فلزی به ویژه تولید چدن دارد. فرو سیلیس منیزیم با خلوص بالا حاوی  85-75% سیلسیم 15-5% آهن و 5-1% منیزیم و مقداری ناخالصی کروم، آلومینیوم، مس و غیره است. منیزیم به شدت با اکسیژن واکنش می‌دهد، با وجود پیوند آن با اتم‌های سیلسیم در آلیاژ فرو سیلیس منیزیم همچنان در حضور اکسیژن میل ترکیبی خطرناکی دارد حفظ و نگهداری آن دقت کنید.

 

خرید فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا

در هنگام خرید فروسیلیس منیزیم با خلوص بالا به موارد زیر توجه کنید: مشتریان اصلی فرو سیلیس منیزیم به ویژه فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا صنایع فلزکاری و کارخانجات تولید کننده فروآلیاژها و چدن هستند. این افراد حقیقی و حقوقی معمولاً آشنایی کاملی با فرو آلیاژها دارند و به راحتی حدود خلوص و کیفیت فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا را تشخیص می‌دهند.  مطابق شکل 1، این آلیاژ رنگ تیره، سطح ناهموار و سختی دارد. چکش خوار و نشکن است. توجه داشته باشید اندازه آلیاژ فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا هر چقدر بزرگتر باشد قیمت کمتر و کیفیت پایین‌تری خواهد داشت و بالعکس ، با توجه به فعالیت شیمیایی منیزیم در فرو سیلیس منیزیم، قبل از خرید فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا مکان مناسبی جهت نگهداری آن مهیا کنید. رنگ تیره‌تر آلیاژ نشان دهنده حضور بیشتر جزءِ آهن است و افزایش سیلسیم و منیزیم در این آلیاژ رنگ آلیاژ را به خاکستری یا نقره‌ای تغییر خواهد داد. برای کاربری‌های فلز کاری، تولید چدن و نیز تولید فروآلیاژهای چکش خوار و سخت معمولاً از گرید 70-50 درصدی سیلسیم و 6-2 درصدی منیزیم استفاده می‌شود.

قیمت فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا

عوامل و پارامترهای زیادی در تعیین قیمت این آلیاژ پرکاربرد و البته منحصر به فرد نقش دارند. 1. فعالیت‌های مربوط به تحقیقات علمی و میدانی، اکتشاف و استخراج اجزای اصلی فرو سیلیس منیزیم؛ سختی استخراج، نرخ استخراج و خلوص کانسنگ، عوامل مهمی در تعیین قیمت نهایی عنصر به دست آمده و آلیاژهای آن هستند که قیمت آلیاژ فرو سیلیس منیزیم نیز از این قاعده مستثنا نیست. 2. فرآوری و روش ساخت فرو سیلیس منیزیم:  برای تولید فرو سیلیس منیزیم معمولاً از روش غوطه ور کردن منیزیم در مایع مذاب فرو سیلیس استفاده می‌شود. توجه شود فرآوری و تولید فرو سیلیس به انرژی بالایی نیاز دارد و همین امر در قیمت نهایی فرو سیلیس منیزیم تاثیر گذار است. تبدیل کانسنگ سیلسیم مثل کوارتز به سیلسیم با خلوص بالا (حذف ناخالصی‌ها)، جلوگیری از واکنش آن و تبدیل سیلسیم خالص (حدود 95 تا 99%) به آلیاژ فرو سیلیس، فرآوری و تولید منیزیم با خلوص بالا فرآیندهایی هستند که به تجهیزات، زمان و انرژی زیادی نیاز دارند و موجب افزایش قیمت فرو سیلیس منیزیم می‌شوند. 3. وضعیت بازار (میزان عرضه و تقاضا): قیمت فرو سیلیس منیزیم به ویژه فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا همانند سایر محصولات با افزایش تقاضا افزایش و با افزایش عرضه کاهش و بالعکس 4. سیاسیت‌های اقتصاد جهانی حاکم بر بازار فلزات گرانبها و نیز میزان تولید، واردات و صادرات فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا در یک کشور: به جرات می‌توان گفت اگر روش تولید فاکتور اصلی قیمت فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا در کشوری مثل آلمان است، در ایران سیاست و قدرت حاکم بر بازار است که تاثیر عمده‌ای در قیمت فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا و سایر فلزات و آلیاژهای گران‎‌بها دارد. 5. خلوص، اندازه ذرات و گرید فرو سیلیس منیزیم: افزایش خلوص فلزات اصلی در فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا موجب افزایش قیمت نهایی می‌شود. هرچه اندازه ذرات تولید شده کوچک باشد، قیمت آلیاز فرو سیلیس منیزیم خلوص بالا افزایش خواهد یافت (بازه رایج اندازه ذرات این آلیاژ 50-5 میلی متر است). در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.

 

فروشگاه ها