×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید بوته گرافیتی

برای قیمت تجهیزات ریخته گری بخصوص ، خرید بوته گرافیتی مناسب و باکیفیت به عوامل مختلفی بستگی دارد. عامل اول مورد توجه در خرید بوته گرافیتی یکپارچگی و نفوذناپذیری دیوار بوته گرافیتی است. عامل دوم مورد توجه در خرید بوته گرافیتی میزان هدایت حرارتی بوته گرافیتی برای ذوب سریعتر و صرفه-جویی در مصرف انرژی است. عامل سوم موردتوجه در خرید بوته گرافیتی استحکام شکست بوته گرافیتی و میزان مقاومت آن در برابر ضربات مکانیکی است. عامل چهارم مورد توجه در خرید بوته گرافیتی میزان مقاومت بوته گرافیتی به اکسیداسیون است. در زمان خرید بوته گرافیتی می بایست به نوع مادهای که قرار است ذوب شود، میزان حجم مذاب و فرایند ذوب توجه شود و بر اساس این عوامل به خرید بوته گرافیتی اقدام گردد. در زمان خرید بوته گرافیتی باید توجه شود که اغلب این محصول به کشور عزیزمان وارد میشود. در زمان خرید بوته گرافیتی باید توجه شود که درصورتی‌که فلزات گروه پلاتین را بخواهیم ذوب کنیم، استفاده از بوته گرافیتی مناسب نمیباشد.
 

قیمت بوته گرافیتی 

قیمت بوته گرافیتی نسبت به سایر بوته های ریخته گری بالاتر است. قیمت بوته گرافیتی نسبت به سایر بوته های ریخته گری نظیر بوته ریخته گری چدنی بالاتر است و این بالا بودن قیمت به دلایل مختلفی بستگی دارد. بوته-های گرافیتی هدایت حرارتی بالایی دارند و با انتقال سریع حرارت به فلزی که قرار است ذوب شود در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند، همچنین بوته های گرافیتی مقاومت مکانیکی بالایی در برابر ضربه دارند و این یکی دیگر از عواملی است که سبب افزایش قیمت بوته گرافیتی نسبت به سایر بوته های ریخته گری وذوب فلزات می شود. بوته گرافیتی در برابر اکسیداسیون مقاوم است و در برابر فلاکس ها و افزودنیهای مذاب مقاومت می-کند. همچنین بوته گرافیتی در دماهای بالا در کوره پایداری طولانی داشته و دارای ساختاری هموژنیزه است. عوامل ذکر شده سبب می گردند تا قیمت بوته گرافیتی نسبت به سایر بوته های ریخته گری بالاتر باشد. یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت بوته گرافیتی ابعاد و گنجایش بوته گرافیتی مورد استفاده است.
به‌منظور تعیین ظرفیت بوته گرافیتی کافی است، چگالی موادی که می‌خواهیم ذوب کنیم را در ظرفیت لیتر بوته ضرب کنیم و عدد حاصل شده ظرفیت بوته را نشان خواهد داد. عموماً هرچه ظرفیت بوته ریخته گری بالاتر باشد قیمت بوته ریخته‌گری نیز بالاتر خواهد بود. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بوته گرافیتی فشردگی یکسان و بسیار زیاد بوته گرافیتی است که این عامل سبب میشود تا عمر بوته ریخته گری نیز افزایش یابد. فشردگی مولکولی بوته گرافیتی سبب کوتاه شدن فرایند ذوب نیز خواهد شد. کوتاه تر شدن فرایند ذوب سبب می گردد تا مقدار ثابتی فلز در مدت‌زمان کوتاهتری ذوب شود و این امر سبب افزایش قیمت بوته گرافیتی خواهد شد. لازم به یادآوری است که سیکلهای طولانی فرایند ذوب بازدهی کارگاه ریخته گری را پایین آورده و مصرف سوخت و برق را افزایش داده و راندمان تولید را کاهش خواهد داد؛ لذا کوتاه شدن فرایند ذوب سبب می گردد تا راندمان تولید افزایش‌یافته و قیمت بوته گرافیتی که فرایند ذوب کوتاهتری دارد افزایش خواهد یافت. مقاومت حرارتی بوته گرافیتی، وزن بوته گرافیتی و ابعاد بوته گرافیتی همگی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بوته گرافیتی خواهند بود.
 
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد ریخته گری داشته باشید.
 

 

بوته گرافیتی هند

شرح محصول قیمت فروشنده
بوته گرافیتی 300 9,000,000 تومان بازرگانی آلیش ور سفارش محصول
بوته گرافیتی سایز 300 9,000,000 تومان بازرگانی آلیش ور سفارش محصول
بوته گرافیتی 300 9,000,000 تومان بازرگانی آلیش ور سفارش محصول
سایزهای مختلف 20,000,000 تومان برنا سپنتا الماس سفارش محصول

فروشگاه ها