×

فروشگاه ها ارتباط با ما

جرم نسوز

جرم نسوز از موادی غیرفلزی تشکیل شده‌اند که دارای خواص مقاومتی در شرایط با دمای بالا هستند. این مواد خواص خود را در دمای بالا حفظ می‌کنند و پایداری خوبی از خود نشان می‌دهند؛ این مواد علاوه  بر حفظ ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی خود در دمای بالا، نسبت به آسیب‌های مکانیکی مانند ساییدگی، تحمل فشار و ضربه و همچنین محیط شیمیایی نیز مقاوم هستند. موارد کاربرد جرم نسوز در کوره‌های القایی، تاندیش‌ها، پاتیل‌ها و تعمیرات آن‌ها و همچنین ساخت بلوک‌های کوره مورد استفاده قرار می‌گیرد. جرم نسوز از انواع خاک‌های سلیسی، خاک‌های اسپینل، جرم‌های آلومینایی و روکش تاندیش تولید می‌شوند. 
 

خرید جرم نسوز

جرم‌های نسوز انواع مختلفی دارند. این انواع با داشتن خواص متفاوت دارای قابلیت‌ها و موارد مصرف متنوع نیز می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. شناسایی هر یک از انواع و آشنایی با خواص آن‌ها می‌تواند بهترین راهنما برای خرید جرم نسوز باشد. هنگام تهیه جرم نسوز لازم است تا همۀ جوانب و خواص آن درنظر گرفته شود. خرید انواع جرم نسوز کاملا با نوع مصرف آن می‌تواند متفاوت باشد، پس اگر دقت لازم در هنگام خرید جرم نسوز لحاظ نشود ممکن است در نهایت با مشکل کاربردی مواجه شود و کارایی لازم را نشان ندهد.جرم نسوز اسپینلی: وجود فازهای اسپینلی موجب دیرگدازی آن بوده و از آن‌جایی که ضریب حرارتی اسپینل پایین است نسبت به شوک حرارتی بسیار مقاوم است که این مسئله آن را برای تولید انواع فولاد نسوز و انواع فولاد مقاوم نسبت به سایش مناسب می‌کند. توجه داشته باشید که برای خرید جرم نسوز به چه نوعی از آن احتیاج دارید. درصورتی که برای قیمت مواد نسوز نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آمده ارائه مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 

قیمت جرم نسوز

عوامل متفاوتی می‌تواند بر قیمت جرم نسوز موثر باشد. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، جرم نسوز انواع مختلفی دارد که کارایی آن را متفاوت می‌کند، اما این تفاوت‌ها درنهایت قیمت جرم نسوز را تعیین می‌کند. بدیهی است که هرچه کیفیت تولید آن بالاتر باشد، قیمت جرم نسوز نیز افزایش خواهد داشت. برای مثال آلومینای موجود در جرم نسوز که از اجزای اصلی ترکیب است، هرچه میزان آن بالاتر باشد میزان نسوز بودن و مقاومت مکانیکی جرم افزایش می‌یابد؛ که این مورد می‌تواند یکی از تفاوت‌های قیمت جرم نسوز در انواع مختلف باشد. گذشته از موارد بالا می‌توان نوسانات قیمت در بازار را از عوامل موثر بر قیمت جرم نسوز و دیگر محصولات نیز درنظر گرفت. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.
 

فروشگاه ها