×

فروشگاه ها ارتباط با ما

کاشی و سرامیک

نقطه عطف در صنعت کاشی سازی در زمان معاصر را می‌‌توان احداث اولین کوره‌‌ی کاشی سازی که به صورت تونلی ساخته شده بود، دانست. بعد از آن تولید کاشی به صورت انبوه در کشور‌‌های امریکایی و اروپایی آغاز گشت. به طور کل به مواد غیر‌‌آلی، غیر معدنی، غیر فلزی که در حالت جامد وجود دارند سرامیک گفته می‌‌شود. به همین دلیل کاشی‌‌ را نیز می‌‌توان نوعی سرامیک دانست. اما امروزه کاشی را به عنوان یکی از مواد مورد استفاده در ساختمان‌‌سازی می‌‌شناسند که در شکل‌‌های مستطیلی و یا مربع تولید می‌‌شود. این مواد در مرحله‌‌‌ی آخر یا به اصطلاح نازک کاری ساختمان استفاده می‌‌شوند. کاشی‌‌ها از مواد سختی مانند سنگ، شیشه، فلز و غیره ساخته می‌‌شوند و می‌‌توانند در قسمت‌‌های مختلف ساختمان‌‌ها استفاده شوند. حتی عده‌‌ای به آن‌‌ها سنگ مصنوعی نیز می‌‌گویند. کاشی‌‌ها در مرحله‌‌ی آخر ساخت باید در حدود 1000 درجه‌‌ی سانتیگراد گرما ببینند. بعد از آن در صورت لزوم آن‌‌ها را لعاب می‌‌دهند. اگر جنس لعاب روی کاشی از سرامیک باشد، اصطلاحا آن را سرامیک می‌‌گویند. ‌هم‌‌چنین اگر کاشی در قسمت کف ساختمان به‌‌کار رود آن را نیز سرامیک می‌‌گویند که این تعریف درستی نیست.
 

خرید کاشی و سرامیک

شاید بتوان گفت که مهم ترین عامل برای خریداران کاشی و سرامیک مطرح است قیمت کاشی و سرامیک است، اما جدا از قیمت باید به جزئیات دیگری هم توجه کرد که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد. خرید کاشی و سرامیک علاوه بر اینکه به میزان بودجه‌‌ی شما بستگی دارد، باید دلیل خرید و محل مورد استفاده از آن را نیز در نظر بگیرید. به طور مثال کاشی‌‌ها نباید آب زیادی را جذب کنند. این آزمایش را می‌‌توان حین خرید انجام داد و از کیفیت کاشی در این زمینه اطمینان پیدا کرد. کاشی‌‌ها باید در برابر مواد شوینده‌‌ی اسیدی و قوی مقاوم باشند و این مقاومت در لحظه نشان داده نمی‌‌شود. به همین خاطر می‌‌توان یک نمونه از کاشی مورد نظر را خرید، در منزل چند قطره اسید روی آن چکاند و تغییر حالت آن را طی چند روز مشاهده کرد. در خرید کاشی و سرامیک باید به تاب آن نیز توجه کرد. بسیاری از کاشی‌‌ها تاب معقر دارند، که این خود عیب محسوب می‌‌شود.
 

قیمت کاشی و سرامیک

قیمت کاشی و سرامیک به صورت روزانه تغییر خواهد کرد. مسلما کاشی و سرامیک‌‌هایی هستند که به دلیل فرآیند ساخت، مواد استفاده شده و محصول نهایی قیمت بالاتری نیز دارند. از انواع این کاشی‌‌ها می‌‌توان به کاشی‌‌های نانو اشاره کرد. این کاشی‌‌ها مزیت‌‌های بسیاری دارند، علاوه بر طول عمر بیشتر، نگهداری کمتری احتیاج دارند و هم‌‌چنین کمتر کثیف می‌‌شوند. هم‌‌چنین کاشی‌‌های اسلب که سایز بزرگی دارند ، قیمت‌‌های بالاتری نیز نسبت به انواع دیگر کاشی و سرامیک دارند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت روز کاشی و سرامیک، نصاب آن‌‌ها است. نصب کردن کاشی و سرامیک توسط افراد مختلف برای فضاهای مختلف قیمت‌‌های متفاوتی دارد که در هنگام خرید کاشی و سرامیک باید به این نکته نیز توجه کرد. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مصالح ساختمانی داشته باشید.
 
 

فروشگاه ها