×

فروشگاه ها ارتباط با ما

قیمت تیتانیوم - مشاوره خرید تیتانیوم

قیمت تیتانیوم یکی از اصلی ترین فاکتورها در خرید این ماده است. قیمت تیتانیوم می تواند بسته به فاکتورهای مختلفی دستخوش تغییر شود. اگر شما هم قصد خرید تیتانیوم را داشته باشید، لازم است تا پیش از تهیه تیتانیوم قیمت این محصول را دانسته و بدین صورت دست به یک خرید معتبر بزنید. ما در ادامه قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص قیمت تیتانیوم، کاربرد و ویژگی های این محصول صحبت کرده و به سوالات شما پاسخ دهیم.

 

عوامل موثر بر قیمت تیتانیوم

تیتانیوم قیمت متغیری خواهد داشت. دلیل آن هم وجود فاکتورها و عواملی است که موجب تغییر قیمت تیتانیوم در بازار می شوند. در این قسمت قصد داریم تا به برخی از مهمترین عواملی که می تواند بر روی قیمت روز تیتانیوم تاثیرگذار باشند، اشاره کنیم:
 

روش تولید تیتانیوم

اما یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت تیتانیوم، روش تولید آن است. اگر برای خرید تیتانیوم اقدام کرده باشید، متوجه می شوید که این عنصر با دو روش نورد گرم و نورد سرد تولید می شود. تیتانیوم تولید شده توسط هر کدام از این دو روش، دارای ویژگی های منحصر به فردی خواهد بود. همین ویژگی ها موجب می شود تا قیمت تیتانیوم تولید شده نیز متفاوت باشد.
 

ضخامت تیتانیوم

به صورت کلی تیتانیوم قیمت بسیار بالایی ندارد. اما ضخامت ورق ها و شمش های تیتانیوم عرضه شده به بازار، می تواند باعث تغییر در قیمت تیتانیوم شود. برای تولید تیتانیوم در ضخامت های بالا، نیاز به افزایش مواد اولیه خواهد بود. همین امر هزینه های تولید را بالا برده و باعث می شود تا قیمت تیتانیوم نیز افزایش پیدا کند.
 

• آلیاژهای اضافه شده تیتانیوم

برای این که عملکرد تیتانیوم بهبود پیدا کند، آن را با آلیاژهای مختلفی ترکیب می کنند. آلیاژ تیتانیوم قیمت بیشتری خواهد داشت؛ زیرا تیتانیوم تولید شده در این روش، ارتقا عملکردی داشته و ویژگی های بیشتری از خود به نمایش خواهد گذاشت.
 
 

قیمت تیتانیوم

قیمت تیتانیوم به عوامل مختلفی از جمله نیاز های خاص و ویژه بستگی دارد. از تیتانیوم در تولید موشک های بالستیک، فضاپیماها و موتور های جت استفاده می شود. خرید تیتانیوم توسط نهاد های معتبر حکومتی به صورت عمده است. خرید تیتانیوم به صورت عمده تاثیر مستقیمی بر نوسانات قیمت روز تیتانیوم می گذارد. قیمت روز تیتانیوم متاثر از اقبال سرمایه گذاران کلان است. در بررسی قیمت تیتانیوم باید رفتار سرمایه گذاران کلان و نگاه غالب معامله گران را برای خرید تیتانیوم مورد سنجش قرار داد. خرید تیتانیوم با افزایش کاربرد های ویژه و پر هزینه همچون صنایع دفاعی و فضایی جهت دهی می شود. به هر میزان که پروژه های بزرگ با خرید تیتانیوم آغاز شوند، قیمت تیتانیوم نیز جهش می کند. 

 

برای بررسی لیست قیمت ورق تیتانیوم با ما همراه باشید.

 

 

خرید تیتانیوم

خرید تیتانیوم باید بر اساس سنجش نوع بازار و شرایط کشور مصرف کننده باشد. قیمت تیتانیوم افت و خیز زیادی داشته است. قیمت تیتانیوم به طور کلی از 20 سال پیش تقریبا کمتر از نصف شده است. قیمت روز تیتانیوم یکی از پارامتر های مهم در خرید تیتانیوم است. مصرف کنندگان در ابتدا باید به شناخت درستی از بستر مورد نیاز تیتانیوم برسند. پیش از خرید تیتانیوم باید با استفاده از تحلیل های بنیادی به شناخت بازار و روند نوسانات قیمت روز تیتانیوم دست یافت. همچنین در هنگام خرید تیتانیوم توجه به کیفیت و نوع ترکیبات آن ضروری است. خرید تیتانیوم در آلیاژ های مختلف متفاوت است.

 

خرید تیتانیوم و نکاتی که باید به آن توجه شود

به عنوان فردی که با چک کردن قیمت روز تیتانیوم به دنبال خرید این محصول هستید، لازم است تا پیش از هرگونه اقدام، به برخی نکات توجه کنید. توجه به نکات مهم خرید این ماده به شما این اطمینان را می دهد که دست به یک انتخاب مطمئن زده اید:
 

نوع آلیاژ به کار رفته

بسته به اینکه هدفتان از خرید این ماده چیست، باید بدانید که چه آلیاژی در آن استفاده شده است. برخی از آلیاژها دسته از ویژگی های تیتانیوم را ارتقا داده، اما باعث کاهش برخی دیگر از ویژگی های آن می شوند.
 

توجه به روش تولید

روش تولید علاوه بر اینکه بر قیمت تیتانیوم اثرگذار است، می تواند مشخص کند که ویژگی های تیتانیوم چیست و برای چه صنایعی کاربرد خواهد داشت.
 

توجه به قیمت تیتانیوم

توجه داشتن به قیمت تیتانیوم از مهمترین نکات در حین خرید است. قیمت تیتانیوم می تواند اطلاعات مهمی در خصوص کیفیت، روش تولید و ... را در اختیار شما قرار دهد.

 

تیتانیوم چیست؟

تیتانیوم را می توان جز فلزات واسطه ای دانست. این فلز دارای رنگ نقره ای براق بوده و از مهمترین ویژگی های آن می توان به مقاومت بسیار بالای آن اشاره کرد. جالب است بدانید که نام این فلز از یکی از اسطوره های یونان باستان، یعنی تیتان گرفته شده است. نماد شیمیایی این فلز Ti بوده و عدد اتمی آن نیز 22 است. تیتانیوم محلول در آب نیست اما می توان آن را در اسیدهای قوی حل کرد. 
از آن جایی که بر روی این فلز یک لایه محافظت تشکیل می شود، مقاومت آن در برابر خوردگی افزایش پیدا می کند به دلیل داشتن همین ویژگی های جذاب، قیمت تیتانیوم در مقایسه با سایر فلزات همرده، بیشتر شده است. چگالی فلز تیتانیوم پایین بوده و می تواند در برابر آب دریا و کلر نیز مقاومت خودش را حفظ کند.
 
 

کاربرد تیتانیوم و ویژگی های آن

از جمله دلایلی که موجب شده است تا خرید تیتانیوم و اطلاع از قیمت روز تیتانیوم تا به این اندازه اهمیت پیدا کند، کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد این فلز است. تیتانیوم دارای نقطه ذوب بسیار بالایی است به حدی که این فلز را می توان جزو فلزهای نسوز دسته بندی کرد. از سوی دیگر، هدایت الکتریکی و حرارتی آن نیز پایین است. با این وجود مقاومت بسیار بالای آن، جزو اصلی ترین ویژگی های تیتانیوم به شمار می رود.
از فلز تیتانیوم در صنایع بسیار زیادی می توان استفاده کرد. از جمله این صنایع که قیمت تیتانیوم اهمیت زیادی برای آن ها دارد، صنایع رنگ سازی است. اگر تیتانیوم را با سایر عناصر مانند آهن، مولبیدن یا آلومینویوم ترکیب کنید، آلیاژهای بسیار محکم و سبکی برای استفاده در صنعت هوا و فضا، صنایع نظامی، خودرو، کشاورزی و ... تولید خواهد شد.
این صنایع با اطلاع از قیمت روز تیتانیوم و خرید آن می توانند به تمامی اهداف مورد نظرشان دست پیدا کنند. اما این موارد تنها بخشی از کاربردهای تیتانیوم در صنعت است. از دیگر کاربردهای این فلز محبوب می توان به موارد زیر استفاده کرد:
ساخت زیر دریایی
دستگاه های خنک کننده در نیروگاه های اتمی و حرارتی
تولید سرامیک
صنایع نفتی 
پالایشگاه ها
جواهرسازی
ساخت ربات های صنعتی
تولید لوازم آرایشی
کاغذ سازی
لاستیک سازی
ساخت ایملپنت های ارتوپدی
کالاهای ورزشی
تلفن های همراه
و ...

 

در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت فلزات غیرآهنی  داشته باشید.

 

فروشگاه ها