×

فروشگاه ها ارتباط با ما

سنگ تراورتن

از دسته ی سنگ های رسوبی و تزیینی از رسوبات به جا مانده ی چشمه های آب گرم می باشد. حفره های این سنگ، منبع رسوب گذاری آن هستند. هرچه عنصر محلول در آب این حفره ها کمتر باشد، رنگ روشن تری برای آن حاصل می شود. کیفیت این سنگ به میزان گرما و ارتفاع منطقه ی مورد نظر آن بستگی دارد. از جمله معدن های مطرح ایران می توان به معادن تراورتن آق دره ، تراورتن زنجان، تکاب، اردبیل و مرکزی اشاره کرد. سنگ تراورتن دارای بافتی متخلخل، رنگ‌های متنوع و نواری شکل می باشد که به دلیل اختلاف در ترکیبات در زمان رسوب گذاری عناصر که خود را به شکل رگه های مختلف نشان می دهند از تنوع رنگبندی بالایی برخوردار است همچنین در اثر وجود این رگه ها با ترکیب شیمیایی متفاوت در تراورتن، مقاومت آن در برابر ضربه و فشار کم بوده در نتیجه استحکام آن پایین است. مقاومت فشاری آن مناسب اما ازسنگ مرمر بیشتر و از سنگ گرانیت کمتر است.
در اثر تخلخل پذیری بالای آن می توان در محیط اشباع و ارتفاع دار، شرایط کار را فراهم کرد و این اثر بالا باعث نفوذپذیری دوغاب سیمان در این فضا ها شده و مانند یک اسکوپ طبیعی عمل می کند. با خیال راحت می توانید از این سنگ در مناطق بسیار سردسیر و با بارندگی زیاد استفاده کنید. درنماهای داخلی و خارجی ساختمان از جمله قرنیز دیواری، سنگ بغل پله و...از این نوع سنگ به کار برده می شود. 
 

خرید سنگ تراورتن

وقتی که قصد خرید سنگ تراورتن را دارید حتما به مواردی مانند: مقاوم بودن در برابرآتش سوزی به دلیل داشتن اثر تخلخل، عایق حرارتی، صوتی و حفره های آن، دو شکل برش موج دار و بدون موج، پربودن سوراخ ها و حفره ها، وزن کمتر آن نسبت به سایرسنگ های طبیعی دقت کنید. با توجه به خاصیت صیقل پذیری بالا  می توانید خرید سنگ تراورتن را از عباس آباد و حاجی آباد انجام دهید. بعد از خرید سنگ تراورتن به دلیل درخشندگی بالای این سنگ، در نماهای حجمی نظیر نماهای رومی می توانید از آن استفاده کنید. در زمان خرید سنگ تراورتن حتما به مسئله ی رزین کاری آن که جهت یک دست شدن، براقی و زیبایی این سنگ به کار برده می شود دقت کنید.
بافت  این سنگ به دلیل خاصیت رویه خارجی آن بر خلاف دمای بالای محیط خنک مانده و بنابراین خرید سنگ تراورتن  برای کف و دیوار استخرها  بهترین انتخاب محسوب می‌شود. خرید سنگ تراوتن با وجود حفره‌های فراوان موجود در بافت این سنگ که باعث شده سطح آن  صیقلی و لیز نباشد، می تواند گزینه‌ای مناسب برای کف مکان‌هایی باشد که رطوبت بالایی را دارند. خرید بهترین سنگ تراورتن به آشنایی دقیق خریداران با انواع آن بستگی دارد که با کمی مطالعه می توانید بهترین سنگ تراورتن را به بهترین شکل در مکان مورد نظر به کار ببرید. درصورتی که برای قیمت سنگ ساختمانی نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 

قیمت سنگ تراورتن

یکی از مشخصه های تعیین کننده ی قیمت سنگ تراورتن رنگبندی آن است به این شکل که در سنگ های روشن نظیر رنگ سفید عاجی یا کاملاً سفید و کاراملی قیمت سنگ تراورتن  مناسب تر بوده در حالی که در رنگ های تیره ی نادر مانند: طلایی، قهوه ای و خاکستری،  قیمت سنگ تراورتن به مراتب بالاتر می باشد. عمر طولانی و مقاومت فوق‌العاده بالا از دیگر عوامل تعیین کننده ی قیمت سنگ تراورتن به شمار رفته و یکی از امتیازات مهم رقابتی در بازار خرید و فروش سنگ تراورتن محسوب می شود. به دلیل بالا بودن قیمت سنگ تراورتن با رنگبندی تیره و نادر در فضاهای خنک از ضخامت نازک این سنگ ها استفاده نکنید. قیمت روز سنگ تراورتن در تمامی سایت های معتبر فروش مستقیم آن قابل نمایش و پیگیری می باشد. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مصالح ساختمانی داشته باشید.

 

فروشگاه ها