×

فروشگاه ها ارتباط با ما

لوله آبرسانی

 لوله یک جسم استوانه ای توخالی، برای انتقال مواد قابل حرکت، مانند مایعات، گازها، دوغاب‌، پودرها و همچنین ساخت سازه‌ها می باشد. از جنس های سرامیک، شیشه، فایبرگلاس، فلزات، بتن و پلاستیک ساخته می‌شود و عمده مصرف آن جهت آبرسانی استفاده می شود. لوله‌های فلزی به ‌طور معمول از جنس فولاد یا آلیاژهای آهن، مانند فولاد کربنی، فولاد زنگ نزن، فولاد گالوانیزه، و چدن نشکن ساخته می شوند. بنابراین در پی موضوع خرید می توان به دو دسته بندی مهم انواع لوله های آبرسانی ساختمانی، انواع آبرسانی صنعتی و... اشاره کرد.
همچنین از قیمت لوله آبرسان در هر دو کاربرد آگاهی پیدا کنید. لوله‌های پلاستیکی در زمان خرید به دلیل خواصی از قبیل وزن سبک، مقاومت شیمیایی بالا، خواص غیر خورنده و سهولت در ایجاد اتصالات، به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. مواد پلاستیکی مورد استفاده عبارتند از: پلی وینیل کلراید ((PVC، پلی وینیل کلرید کلر دار (CPVC)، پلاستیک تقویت شده با الیاف (FRP)، ملات پلیمر تقویت شده (RPMP)، پلی پروپیلن (PP)، پلی اتیلن (PE)، پلی اتیلن چگالی بالا اتصال-عرضی (PEX)، پلی بوتیلن (PB) و آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS). در بسیاری از کشورها، پی وی سی بیشتر برای لوله‌های دفنی توزیع آب آشامیدنی و شبکه‌های فاضلاب مورد استفاده هستند.
انواع رایج لوله آبرسان ساختمانی شامل:  پی وی سی (PVC)، سی پی وی سی (CPVC)، پنج لایه یا نیوپایپ، تک لایه یا پلیمری، پوشفیت، UPVC و PEX بوده همچنین متناسب با کاربرد و استاندارد های لازم در سیستم های انتقال آب یا پساب در ساختمان ها استفاده شده و قیمت در این دو سیستم متفاوت است. انواع رایج لوله آبرسان صنعتی عبارتند از: آهنی چدنی، استیل، گالوانیزه، مسی، پلاستیکی یا پلی اتیلن و یا PVC، سیمانی، بتنی، پروپیلن.
 

خرید لوله آبرسان

قبل از خرید لوله آبرسان حتماً با توجه به مشخص کردن نوع کاربرد آن جهت آبرسانی یا سیستم فاضلاب، خرید را انجام دهید. هنگام خرید به این نکته که لوله‌های پایه-آهنی در صورت استفاده در جریان آب اکسیژن دار در معرض خوردگی قرار می گیرند، دقت کنید. همچنین در زمان خرید لوله آبرسان از لوله‌های آلومینیوم ممکن است در مواردی استفاده شود که آهن با مایع سرویس ناسازگار باشد یا وزن یک پارامتر مشکل ساز باشد. زمان خرید لوله آبرسان به این مورد که از لوله مسی بیشتر برای سیستم‌های لوله کشی آب خانگی (قابل شرب) و لوله‌ های سیستم‌ های تبرید و کویل‌ های انتقال حرارت (برای مثال در کندانسور ها و رادیاتور ها) استفاده می‌شود، توجه کنید.
به دلیل تعدد در انواع لوله، در انتخاب بهترین لوله آبرسان به نوع جنس آن توجه کرده و به صورت آنلاین و به روز از قیمت آن آگاهی پیدا کنید. به دلیل هزینه بالای تأسیسات ساختمانی، اهمیت جنس توکار، دفنی و روکار بسیار بالا بوده و در قیمت  تأثیرمستقیم  دارد. از لوله ‌هایی با جنس آلیاژهای اینکونل، فولاد کروم مولی و تیتانیوم در زمان خرید لوله آبرسان برای دماها و فشارهای بالا در تأسیسات کارخانجات فرایندی و نیروگاه ‌ها استفاده می‌شود.
 

قیمت لوله آبرسان

قیمت لوله آبرسان به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله این موارد می توان به جنس ، اندازه، نوع کاربرد سیستم آبرسانی یا فاضلابی و نوع استفاده در سازه های ساختمانی یا صنعتی، اشاره کرد. با توجه به تأثیر نوسانات ارزی در قیمت ، می توانید به صورت آنلاین و به روز از سایت فعلی انواع مختلف آن را استعلام نماید. با یک مشاوره تخصصی در این زمینه می توانید ارزان ترین قیمت لوله آبرسان ساختمانی یا لوله آبرسان صنعتی را به دست آورید.
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت فلزات آهنی داشته باشید.
 

 

فروشگاه ها