معرفی مصالح ساختمان

کیفیت مصالح ساختمانی در ساختمان‌سازی از اهمیت زیادی برخوردار است. بر همین اساس بد نیست کمی هم به چگونگی تشخیص مصالح ساختمانی استاندارد بپردازیم. مدت ماندگاری مصالح ساختمانی و استحکام آنها از عوامل مهم در ساختمان‌سازی محسوب می‌شود. با اینکه برخی مصالح نسبت به مصالح دیگر گران هستند، انتخاب مصالحی که استانداردهای امنیتی را فراهم می‌کنند مهم‌تر از قیمت هستند. همچنین انجام کار توسط یک پیمانکار مورد اعتماد نیز بسیار مهم است. یکی دیگر از عواملی که بر انتخاب مصالح ساختمانی استاندارد تاثیر می‌گذارد اثربخشی آن است. جدا از همه اینها، مصالح ساختمانی باید مقرون به صرفه باشند. در خرید مصالح کیفیت محصول را نیز فراموش نکنید و کیفیت را فدای ارزان بودن نکنید. برای ساخت یک سازه و ساختمان نیاز به مواد اولیه ایی است که در این صنعت به آن مصالح ساختمانی گویند. 
 

قیمت مصالح ساختمانی

بدون مصالح عملا ساخت غیر ممکن می‌شود. بنا بر نوع هر ساز مهندسان و سازنده گان تصمیم برای انتخای نوع مصالح ساختمانی مناسب بر پایه شرایط آب و هوایی، نوع کاربری آن سازه، میزان بودجه و...... می‌گیرند. بدیهی است که کمیت و کیفیت مصالح به کار رفته در پروژه یکی از عوامل تعیین کننده استاندارد نهایی پروژه است. در صورت رعایت نکردن میزان به کار رفته مصالح و یا استقاده از نوع بی کیفیت منجر به حوادث جبران ناپذیری خواهد شد. امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری و نیاز بشر دانش نوین در این زمینه نیز ورود کرده و صنعت ساختمان و سازه دست خوش تغییرات بزرگی شده و باعث به وجود آمدن مصالح نوین و جدیدی شده که در ادامه به چند مورد از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی اشاره خواهیم کرد. بهتر است که قبل از خرید مصالح موارد زیر را مطالعه نمایید.

 

مصالح ساختمان

مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت‌وساز را می‌توان به دو منبع کلی تقسیم شود- طبیعی و مصنوعی. مصالح ساختمانی طبیعی به مصالحی گفته می‌شود که یا فرآوری نمی‌شود یا خیلی کم فرآوری می‌شود مانند الوار یا شیشه. به عبارت دیگر، مصالح ساختمانی مصنوعی مصالحی هستند که تولید می‌شوند مانند پلاستیک. 

 

021-22791943