×

فروشگاه ها ارتباط با ما
در هنگام خرید مواد ریخته گری و تجهیزات ریخته گری اگر شما  دانش کافی را در اختیار دارید مشکلی پیش روی شما نیست. اما اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید حتما برای خرید مواد ریخته گری از افرادی که تجربه کافی در این زمینه را دارند کمک بگیرید. به طور کلی نمی توان در مورد خرید مواد ریخته گری توضیح داد چرا که گستره‌ی این حیطه بسیار بزرگ است. اما در ادامه به طور مختصر این نکات را بیان می‌کنیم. برای خرید مواد ریخته گری مهمترین فاکتوری که باید به آن توجه کنیم نوع محصولی است که قصد تولید آن را داریم چرا که هر فلزی که قصد ذوب و شکل دهی به آن داشته باشیم تجهیزات و مواد خاص خود را طلب می‌کند. اگر محصول باید دارای کیفیت بالایی باشد از نوع پودر فلز به جاسی نوع شمش آن استفاده می‌شود. نکته دیگر در خرید انواع مواد ریخته گری و تجهیزات مورد نیاز تعداد محصولات تولیدی است، آشکار است که کوره ذوب فلزی دیر گذاز مااند تنگستن با فلزی با نقطه پایین همانند آلومینیوم متفاوت است. همچنین باید تعداد محصولی که باید ساخت آن را شروع کنیم در نظر بگیریم برای تولید قطعات با تعداد بالا باید امکانات مورد نیاز را فراهم کنیم.
 

قیمت مواد ریخته گری

یکی از ملزومات اصلی ریخته گری انواع ماسه است که در قیمت تمام شده ریخته گری تأثیر خواهد داشت. ماسه می تواند به عنوان قالب ریخته گری یا به عنوان ماده نسوز در ساخت کوره سرامیکی مورد استفاده قرار گیرد. انواع ماسه ها با قیمت های مختلف برای انواع ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرند. ماسه سیلیسی، ماسه شاموتی، ماسه کرومیتی، ماسه زیرکنی، اولیوین و سیلیکات آهن و ... از جمله ماسه های ریخته گری پرکاربرد هستند.
 
یکی دیگر از مواد اولیه تأثیرگذار بر قیمت ریخته گری شمش یا قطعه اولیه فلزی مورد استفاده است. شمش های فلزی پس از ذوب به اشکال مختلف تبدیل می‌شوند. اینکه از شمش های فلزی (به قالب فلزی با طول کمتر از 2 متر شمش می گویند) یا ضایعات فلزی در ریخته گری استفاده شود، قیمت ریخته گری و کیفیت محصول به دست آمده نیز متفاوت خواهد بود.
 

ریخته‌گری چیست؟

در عبارت ساده‌تر، ریخته‌گری کارخانه‌ای است که عمل ریخته‌گری به وسیله ذوب فلز، ریختن فلز مایع در یک قالب و سپس جامد کردن آن انجام می‌شود. ریخته‌گری‌ها فقط محصولات فلزی برای موتور، راه‌آهن یا اجزای لوله را تولید نمی‌کنند، بلکه اجزای ماشین‌هایی را نیز تشکیل می‌دهند که در زندگی روزمره خود از آنها استفاده می‌کنیم. 90 درصد از همه کالاهای تولید شده بر اساس ریخته‌گری فلزی تولید می‌شوند. برای اینکه بدانید ریخته‌گری چیست باید ابتدا با فرآیند ریخته‌گری آشنا شوید. مراحل ریخته‌گری عبارتند از ساختن الگو، قالب‌گیری، ذوب‌سازی، شمس‌ریزی، ریخته‌گری تزریقی، تمیزکاری، لکه‌گیری و نظارت. شکل نهایی ریخته‌گری مطابق با قالبی است که در آن ریخته می‌شود، بنابراین قالب‌ها به دقت با یک الگو شکل داده می‌شوند.