در هنگام خرید مواد ریخته گری و تجهیزات ریخته گری اگر شما  دانش کافی را در اختیار دارید مشکلی پیش روی شما نیست. اما اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید حتما برای خرید مواد ریخته گری از افرادی که تجربه کافی در این زمینه را دارند کمک بگیرید. به طور کلی نمی توان در مورد خرید مواد ریخته گری توضیح داد چرا که گستره‌ی این حیطه بسیار بزرگ است. اما در ادامه به طور مختصر این نکات را بیان می‌کنیم.

برای خرید مواد ریخته گری مهمترین فاکتوری که باید به آن توجه کنیم نوع محصولی است که قصد تولید آن را داریم چرا که هر فلزی که قصد ذوب و شکل دهی به آن داشته باشیم تجهیزات و مواد خاص خود را طلب می‌کند. اگر محصول باید دارای کیفیت بالایی باشد از نوع پودر فلز به جاسی نوع شمش آن استفاده می‌شود. نکته دیگر در خرید انواع مواد ریخته گری و تجهیزات مورد نیاز تعداد محصولات تولیدی است، آشکار است که کوره ذوب فلزی دیر گذاز مااند تنگستن با فلزی با نقطه پایین همانند آلومینیوم متفاوت است.

همچنین باید تعداد محصولی که باید ساخت آن را شروع کنیم در نظر بگیریم برای تولید قطعات با تعداد بالا باید امکانات مورد نیاز را فراهم کنیم. در اینجا باید بگوییم که فروسیلیس یکی از مهمترین مواد ریخته گری می باشد.

 

خرید مواد ریخته گری

یکی از ملزومات اصلی ریخته گری انواع ماسه است که در قیمت تمام شده ریخته گری تأثیر خواهد داشت. ماسه می تواند به عنوان قالب ریخته گری یا به عنوان ماده نسوز در ساخت کوره سرامیکی مورد استفاده قرار گیرد. انواع ماسه ها با قیمت های مختلف برای انواع ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرند. ماسه سیلیسی، ماسه شاموتی، ماسه کرومیتی، ماسه زیرکنی، اولیوین و سیلیکات آهن و ... از جمله ماسه های ریخته گری پرکاربرد هستند.

یکی دیگر از مواد اولیه تأثیرگذار بر قیمت ریخته گری شمش یا قطعه اولیه فلزی مورد استفاده است. شمش های فلزی پس از ذوب به اشکال مختلف تبدیل می‌شوند. اینکه از شمش های فلزی (به قالب فلزی با طول کمتر از 2 متر شمش می گویند) یا ضایعات فلزی در ریخته گری استفاده شود، قیمت ریخته گری و کیفیت محصول به دست آمده نیز متفاوت خواهد بود.

 

قیمت مواد ریخته گری در ایران

با توجه به اینکه عوامل متعددی در قیمت مواد ریخته گری تاثیرگذار هستند، نمی توان برای این محصولات تعرفه دقیق و مشخصی را عنوان کرد. معمولا واحدهای تولیدکننده و فروشنده محصول بسته به شرایط بازار، تورم و نوسانات و عواملی از جمله مواد اولیه تشکیل دهنده، لیست قیمت متفاوتی را به خریداران محصول ارائه می کنند. به همین جهت بهترین راه برای استعلام و اطلاع از آخرین قیمت مواد ریخته گری، مراجعه به فروشگاه های آنلاین معتبر است. این مراکز، لیستی از جدیدترین و بروزترین قیمت محصولات را همراه با ویژگی ها و مشخصات هر محصول در اختیار شما قرار می دهند. 

با توجه به بازار رقابتی این روزها، معمولا مجموعه های متعددی را می توان پیدا کرد که محصولات تولید شده را با قیمت های مناسب و به صرفه و بدون حضور واسطه به بازار خرید و فروش عرضه می کنند. البته بایستی نسبت به اعتبار فروشگاه های عرضه کننده نیز اطمینان حاصل کنید. چرا که کیفیت مواد ریخته گری در کاربردها و موارد مصرف آن ها نقش بسیار مهمی دارد و لازم است که حتما از کیفیت و استانداردهای به کار رفته در ساخت محصولات مطمئن شوید. پس در صورتی که کالای مقرون به صرفه ای به شما ارائه شد، حتما سوابق و تجارب کاری فروشگاه مورد نظر را به طور دقیق بررسی کنید.

 

تامین کنندگان مواد ریخته گری

صنعت ریخته گری و عملیات ریخته گری، یکی از مهم ترین و بزرگ ترین صنایع در دنیا به شمار می روند. در کارخانجات مختلف با انجام یک سری فرایندهای خاص بر روی فلزات، محصولات ارزشمندی تولید می شوند که می توان از آن ها در صنایع مهمی همچون خودروسازی، کشاورزی، پزشکی، فولادسازی و... استفاده های گوناگونی داشت. در واقع می توان گفت صنایع زیادی هستند که به طور مستقیم و غیر مستقیم به مواد ریخته گری و تولیدات حاصل از آن ها وابسته هستند. 

با توجه به نیاز روز افزون بازار به این محصولات، بازار خرید و فروش مواد ریخته گری روز به روز گسترده تر و پر رونق تر می شود. از این رو مجموعه های تولید کننده نیز کار خود را گسترش داده و چرخه تولید را توسعه بخشیده اند. تامین کنندگان مواد ریخته گری در بازار داخلی با اسامی و برندهای مختلف مشغول به فعالیت هستند و معمولا محصولات خود را بر طبق قوانین و استانداردهای خاصی تولید می کنند. بسته به مواد اولیه مورد استفاده در تولید مواد ریخته گری و روش های به کار گرفته شده در روند ساخت، محصولات در سطوح کیفی متفاوتی به مشتریان عرضه می شوند. 

برای تهیه و سفارش مواد ریخته گری لازم است ابتدا، محصولات از چند فروشگاه مختلف را به صورت دقیق مورد بررسی و مقایسه قرار دهید و مشخصات کیفیت آن ها را در نظر داشته باشید. با کمی تحقیق می توانید به راحتی به لیست بزرگ ترین و معتبرترین تامین کنندگان مواد ریخته گری در بازار داخلی دسترسی داشته باشید. یکی از فعال ترین تامین کنندگان مواد ریخته گری تجارتگرام است که با سابقه ای طولانی مدت در این حوزه، موفق به ارائه بهترین، مرغوب ترین و مقرون به صرفه ترین محصولات به بازار داخلی شده است.

 

ریخته‌گری چیست؟

در عبارت ساده‌تر، ریخته‌گری کارخانه‌ای است که عمل ریخته‌گری به وسیله ذوب فلز، ریختن فلز مایع در یک قالب و سپس جامد کردن آن انجام می‌شود. ریخته‌گری‌ها فقط محصولات فلزی برای موتور، راه‌آهن یا اجزای لوله را تولید نمی‌کنند، بلکه اجزای ماشین‌هایی را نیز تشکیل می‌دهند که در زندگی روزمره خود از آنها استفاده می‌کنیم. 90 درصد از همه کالاهای تولید شده بر اساس ریخته‌گری فلزی تولید می‌شوند. برای اینکه بدانید ریخته‌گری چیست باید ابتدا با فرآیند ریخته‌گری آشنا شوید. مراحل ریخته‌گری عبارتند از ساختن الگو، قالب‌گیری، ذوب‌سازی، شمس‌ریزی، ریخته‌گری تزریقی، تمیزکاری، لکه‌گیری و نظارت. شکل نهایی ریخته‌گری مطابق با قالبی است که در آن ریخته می‌شود، بنابراین قالب‌ها به دقت با یک الگو شکل داده می‌شوند.

بدلیل سوالات مکرری که درباره قیمت ضایعات شده است و اینکه ضایعات در چه دسته بندی قرار می گیرد هم باید بگوییم که ضایعات هم در دسته بندی ریخته گری قرار می گیرد.

021-22791943