×

فروشگاه ها ارتباط با ما

لیست قیمت چدن - مشاوره خرید چدن

برای تهیه چدن از حداقل 2 تا 4 درصد کربن، 92 درصد آهن و و مقدار کمی که در حدود 1 تا 3 درصد است سیلیکون استفاده می‌شود. البته بعضی از عناصر دیگر نیز در چدن یافت می‌شوند که فسفر، گوگرد و منگنز نام دارند. اگر بنا به خرید چدن باشد، باید موارد مختلفی را در نظر گرفت و سپس اقدام به خرید کرد. در نگاه اول باید به این موضوع توجه کنید که چه نوع چدنی نیاز دارید. معمولاً چدن‌ها به چندین گروه مختلف مانند چدن سفید، خاکستری، داکتیل و غیره تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام از این موارد به روش‌های مختلفی تولید خواهند شد. ضمناً توجه داشته باشید که یکی از دیگر نکات مهم در هنگام خرید چدن، این است که نوع کاربری آن را در نظر بگیرید. پر واضح است که هر کدام از انوع چدن‌ها در گروه‌های مختلف برای مصارف مختلفی در نظر گرفته می‌شوند که از جمله می‌توان به ساخت پل، تجهیزات صنعتی و مواردی از این دست اشاره کرد. همچنین ناگفته نماند که هر یک از انواع چدن ویژگی‌های خاص خودش را دارد که در هنگام خرید انواع چدن باید به آن توجه شود. البته قبل خرید باید به عوامل و قیمت چدن توجه داشته باشید.
 

قیمت چدن 

با توجه به اینکه قیمت چدن‌در انواع و اقسام وجود دارند، برای آنکه بتوان بر روی آنها ارزش گذاری کرد باید به موارد مهمی توجه نمود. در ابتدا باید به موادهای اولیه برای ساخت این محصول دقت کرد. به طور کلی برای تولید هر محصول آلیاژی موادهایی که در آن نقش دارند در قیمت‌ چدن نیز موثر هستند. در درجه بعدی نوع چدن است چرا که هر یک از از انواع آن در تعیین قیمت چدن موثر است به طور مثال قیمت چدن خاکستری با چدن های دیگر متفاوت است. 
 

چدن چیست؟

چدن جز خانواده آلیاژهای آهنی می باشد که عنصر سازنده اصلی آن آهن، کربن و سیلیسیم است تنها چیزی که باعث تمایز این دو میشه، در درجه اول به ترکیب شیمیایی آن مرتبط می شود. یکی از پرمصرف ترین آلیاژ آهن در صنعت چدن می باشد. چدن انواع مختلفی دارد که در شکل و اندازه های مختلفی تولید می شود مانند چدن چکش خوار، چدن سفید، چدن نشکن، چدن خاکستری و سفید و هر کدام خصوصیات و ویژگی های منحصر بفردی را دارا می باشد.

به گروهی از آلیاژهایی که دارای درصدی از کربن و آهن باشند، چدن گفته می‌شود. به طور کلی در چدن‌ها عناصر مختلفی مانند فسفر، سیلیسیم، منگنز وجود دارد که احتمال برخورداری از دیگر فلزات در آنها مانند مس، وانادیوم، نیکل و غیره نیز وجود دارد. چدن‌ها را می‌توان به انواع مختلفی مانند چدن خاکستری، چدن سفید، چدن داکتیل، چدن چکش‌خوار، چدن با گرافیت فشرده و چدن آلیاژی تقسیم‌بندی کرد که هر یک از این چدن‌ها دارای خواص مختص به خود هستند. بعنوان مثال از چدن خاکستری در صنایعی مانند خودروسازی، شیر و اتصالات و ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به موارد گفته شده با بررسی لیست قیمت چدن می توانید خرید مطمعن تری داشته باشید.
 

چدن ها با توجه به ترکیبات شیمیایی که دارند دارای کاربردها وقابلیت های متفاوتی می باشد، چدن در صنعت ساختمان سازی کاربرد چندانی نداره ولی در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی استفاده چشم گیری داره

 

ترکیبات شیمیایی چدن

 • سیلیسم
 • گوگرد
 • منگنز
 • کروم
 • نیکل
 • مولیبدن
 • تنگستن
 • وانادیوم
 • آلومینیوم
 • تیتانیوم
 • نیوبیم
 • کبالت

 

در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد ریخته گری داشته باشید.
 

چدن سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
شمش چدن 12,200 تومان شایان مواد سفارش محصول

چدن داخلی

شرح محصول قیمت فروشنده
شمش چدن کوره بلند - فسفر: 0.03 - گوگرد 0.13 - 50 کیلوگرمی 11,600 تومان نیازیان سفارش محصول
شمش چدن 12,200 تومان شایان مواد سفارش محصول

چدن وارداتی

شرح محصول قیمت فروشنده
شمش چدن زرند کرمان غیررسمی 13,600 تومان شایان مواد سفارش محصول
شمش چذن زرند کرمان رسمی 12,800 تومان شایان مواد سفارش محصول
شمش چدن زرند کرمان 12,100 تومان شایان مواد سفارش محصول

فروشگاه ها