×

فروشگاه ها ارتباط با ما

قطعات چدن

قطعات چدن از آهن، کربن و سیلیکون تشکیل شده اند. میزان کربن بین 2 تا 5/4 درصد کربن و حدود 2 درصد سیلیسیوم و مقدار کمی گوگرد، فسفر و منگنز دارند. در فرایند ساخت قطعات چدن عناصر آلیاژی بکار رفته در آن نوع چدن را تعیین کرده و در قیمت قطعات چدن تأثیرگذار خواهند بود.از طریق ریخته‌گری قطعات چدن کاربردهای فراوانی را میتوان ایجاد کرد. چدن از جمله آلیاژهای پرکاربرد آهن است. قطعات چدن قابلیت ریخته‌گری عالی دارند. قطعات چدن از جمله قطعاتی هستند که در قطعات حرکتی میتوانند مورد استفاده قرار گیرند. قطعات چدن ریخته‌گری شده خاصیت ضد لرزشی دارند. با درنظر گرفتن انواع قطعات چدن روشهای ریخته گری آنها نیز متفاوت خواهد بود. قطعات چدن در مقابل خوردگی و پوسیدگی مقاوم می باشد. ریخته گری قطعات چدن برای تولید قطعات با اشکال پیچیده مناسب است و در تولید محصولاتی نظیر جعبه، شیر، پروانه، سیلندر موتور و ... مورد استفاده قرار میگیرد.

 

خرید قطعات چدن 

خرید قطعات چدن می بایست به نوع آن که چدن خاکستری یا چدن داکتیل یا نشکن است توجه شود. میزان کربن چدن خاکستری و چدن داکتیل با هم متفاوت است و این نکته ای است که در زمان خرید قطعات چدن باید به آن توجه کنیم. چدن داکتیل نسبت به چدن خاکستری مقاومت و توانایی تحمل فشار بالاتری را دارند و در خرید قطعات چدن میبایست باتوجه‌به قابلیت مهم مقاومت و تحمل فشار به خرید قطعات چدن بپردازیم.
 

قیمت قطعات چدن 

قیمت قطعات چدن با تغییر عواملی نظیر تغییر قیمت نفت، قیمت مواد خام و اولیه تولید آهن، هزینه های مربوط به حمل‌ونقل، تورم جهانی، تغییر میزان عرضه و تقاضا در بازار، نوسانات نرخ ارز، نیاز به صنایع وابسته و ... تغییر خواهد کرد و این عوامل از مهمترین عوامل بر قیمت چدن می باشد. چدن آلیاژی از آهن و کربن به نسبتهای متفاوت است، لذا هرگونه تغییر در قیمت آهن و کربن بر قیمت قطعات چدن نیز تاثیر خواهد گذاشت. میزان کربن موجود در چدن بالای 2 درصد است. در تولید قطعات چدن مخلوط متناسبی از آهن خام، براده ها، قطعات برگشتی حاصل از ریخته گری و افزودنی هایی نظیر فرومنگنز و آهک و ... را داخل کوره الکتریکی یا القایی ریخته تا ذوب شوند. متناسب با مواد و افزودنیهای ریخته شده در کوره و کیفیت مواد ریخته شده در کوره، کیفیت چدن به‌دست‌آمده متفاوت بوده و قیمت قطعات چدن نیز متفاوت خواهد شد. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.
 
 

 

فروشگاه ها