×

فروشگاه ها ارتباط با ما

تجهیزات الکتریکی

​تجهیزات الکتریکی، به ماشین‌هایی گفته می‌شوند که برای تولید، تبدیل، انتقال، توزیع، و به طور کلی هر نوع عملیات و بهره‌برداری، از الکتریسیته و جریان برق متناوب تغدیه می‌کنند. درواقع تجهیزات الکتریکی، انرژی الکتریکی را به اشکال دیگری از منابع انرژی مثل حرکت، نور، صدا، گرما و غیره تبدیل می‌کنند. برای این کار، در ساختار تجهیزات الکتریکی از مواد رسانا مثل فلزات (مس، آلومینیوم و غیره) استفاد می‌شود. این نوع تجهیزات با ولتاژ بالا کار می‌کنند و مصرف برق آنها معمولاً بالاست. یکی دیگر از ویژگی‌های تجهیزات الکتریکی این است که اندازه آنها تقریباً بزرگ و وزن آنها نسبتاً سنگین است.  بسیاری از لوازم خانگی برقی، انواع دستگاه‌های اندازه‌گیری، ماشین‌های الکتریکی، انواع ادوات حفاظتی و بسیاری از این قبیل موارد در دسته تجهیزات الکتریکی قرار می‌گیرند. 
 

خرید تجهیزات الکتریکی

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در هنگام خرید تجهیزات الکتریکی باید به آن توجه کنید، بررسی برچسب انرژی آن محصول است. برچسب انرژی نشانگر میزان مصرف برق آن محصول است که این می‌تواند به شما کمک کند تا در مصرف برق صرفه‌جویی کنید. شما برای خرید تجهیزات الکتریکی، بسته به نوع محصول مورد نظر خود باید حتماً به فاکتورهایی چون ولتاژ توان، گشتاور، سرعت، میزان سر و صدا، چرخه کاردهی و چرخه عمر آن محصول توجه کنید. اگر می‌خواهید برای خرید تجهیزات الکتریکی اقدام کنید، بهتر است سعی کنید از تولیدکننده یا واردکننده و یا نمایندگی‌های معتبر و مورد اعتماد خرید کنید؛ چراکه ممکن است بسیاری از تجهیزات الکتریکی نسخه فیک و کپی داشته باشند. دقت داشته باشید که برای خرید تجهیزات الکتریکی، لازم است از جایی خرید کنید که در صورت بروز خرابی، وجود مشکلات فنی و مواردی از این قبیل بتوانید از پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش آن مرجع فروشنده استفاده کنید. حتماً از فروشنده گارانتی بخواهید. در نهایت امر اگر می‌خواهید برای خرید تجهیزات الکتریکی اقدام کنید، حتماً از فروشنده بخواهید جعبه آن را باز کرده و وسیله مورد نظرتان را تست کند. 
 

قیمت تجهیزات الکتریکی  

قیمت تجهیزات الکتریکی به عوامل بسیاری بستگی دارد. مسلماً نوع و میزان کارایی و کیفیت تولید هر محصول چه در رده‌ی تجهیزات الکتریکی و چه در هر محصول دیگری، نقش بسیار تعیین کننده‌ای در قیمت آن محصول دارد. اگر شما در صدد خرید تجهیزات الکتریکی با کیفیت و با کارایی بالا هستید، طبیعی است که باید بهای بیشتری را برای خرید آن در نظر بگیرید. در شرایط فعلی کشور ما، عواملی نظیر نوسانات نرخ ارز، نرخ تورم و میزان عرضه و تقاضا، مسئله تحریم‌ها، نوع واردات و غیره نیز در افزایش و کاهش قیمت تجهیزات الکتریکی نقش مؤثری ایفا می‌کنند. اگر قصد خرید تجهیزات الکتریکی با قیمت مناسب را دارید، در نظر داشته باشید هرچه زنجیره فروش کوتاه‌تر شود، قیمت تجهیزات الکتریکی برای شما مقرون به صرفه‌تر خواهد بود؛ بنابراین از تولیدکنندگان، واردکنندگان و نمایندگی‌های اصلی خرید کنید. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت قطعات و تجهیزات داشته باشید.
 

فروشگاه ها