×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید تجهیزات سنجش

نخستین نکته در هنگام خرید تجهیزات سنجش، توجه و اطمینان‌یافتن از کیفیت محصول است. در صورت خرید تجهیزات سنجش، حمل‌ونقل و جابه‌جایی آن اهمیت زیادی دارد؛ زیرا این محصولات حساسیت ویژه‌ای دارند و در صورتی که ضربه بخورند و هرگونه آسیبی ببینند، عملکرد مناسب خود را از دست می‌دهند. دقت اندازه‌گیری تجهیزات سنجش با یکدیگر متفاوت است و برخی محصولات دارای عملکرد و دقت بهتری نسبت به تجهیزات دیگر هستند؛ بنابراین برای خرید تجهیزات سنجش توجه به این موارد بسیار حائز اهمیت است. البته ممکن است هر کدام از تجهیزات سنجش درصد خطایی داشته باشند.
لازم است در هنگام خرید تجهیزات سنجش، با کارایی‌های هر یک از محصولات آشنا شد و محصولی متناسب با حرفه مورد نیاز خود خریداری کرد. برای اگاهی از عملکرد تجهیزات باید از نظرات کارشناسان و متخصصان در این زمینه استفاده کرد. توجه به مارک تجارتی، گستره اندازه‌گیری و نام کارخانه سازنده از مواردی است که برای خرید تجهیزات سنجش باید مدنظر قراربگیرد. از دیگر مواردی که نیاز است هنگام خرید تجهیزات سنجش به آن توجه کرد، بررسی استحکام و مقاومت هر یک از این تجهیزات است. تجهیزات دیجیتالی به خاطر سهولت و دقت بالایی که دارند طرفداران زیادی دارد.   
 

قیمت تجهیزات سنجش

از عوامل مؤثر بر قیمت تجهیزات سنجش، کیفیت و جنس هر یک از محصولات است. هر محصولی که دارای کیفیت و جنس مرغوبی باشد قیمت بالایی را به خود اختصاص می‌دهد. قیمت تجهیزات سنجش بستگی به اینکه آنالوگ یا دیجیتالی باشد، دارای قیمت‌های متفاوتی است؛ بنابراین آنالوگ و دیجیتال بودن این محصولات تأثیر مستقیمی بر قیمت تجهیزات سنجش دارد. تأثیر نوسانات بازار جهانی و شرایط کلی بازار بر قیمت تجهیزات سنجش بی‌تأثیر نخواهد بود.
اگر هر یک از تجهیزات سنجش دارای برند معتبر و به‌نامی باشند از قیمت بالایی برخوردار هستند و برعکس برندهای محصولاتی که دارای اعتبار نیستند، قیمت پایینی دارند. برخی از تجهیزات سنجش، تولید داخل کشور هستند و در مقابل محصولاتی از خارج وارد کشور می‌شوند که هزینه‌های زیادی مانند هزینه‌های گمرک و مشکلات ناشی از آن متحمل می‌شوند. در نتیجه تولیدات داخلی و واردات تأثیر زیادی بر قیمت تجهیزات سنجش دارد.    
 

تعریف تجهیزات سنجش 

وسیله اندازه‌گیری به همراه تمام متعلقات همراه آن، دستگاه سنجش نام دارد که این دستگاه‌ها شامل اندازه‌گیری پرتابل و غیرپرتابل هستند. منظور از حدود اندازه‌گیری یا رنج در تجهیزات سنجش، ماکزیمم مقداری است که یک دستگاه سنجش مورد اندازه قرارمی‌دهد و در اغلب موارد بالاترین عددی است که بر روی یک دستگاه سنجش نوشته می‌شود. کمیت‌های مختلف الکتریکی به صورت مستقیم و غیرمستقیم قابل سنجش است. امروزه تجهیزات سنجش از تنوع بالایی برخوردار هستند و به طور کلی می‌توان آن‌ها را به دسته‌های دیجیتال و آنالوگ تقسیم‌بندی کرد.
این دو دستگاه سنجش در مشخصه نشان‌دهنده با یکدیگر تفاوت دارند. در تجهیزات سنجش دیجیتال تغییرات نشان‌دهنده به صورت رقمی و ناپیوسته است، ولی در تجهیزات آنالوگ این تغییرات را به صورت پیوسته و پشت‌سرهم و با عقربه نشان‌می‌دهد. تجهیزات سنجش دیجیتال با اجزای الکترونیکی که ساخته شده‌اند از دقت بالایی برخوردار هستند و قابل مقایسه با تجهیزات آنالوگ نیستند. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت قطعات و تجهیزات داشته باشید.

 

فروشگاه ها