×

فروشگاه ها ارتباط با ما

فلزات غیر آهنی

فلزاتی که هسته اصلی تشکیل دهنده‌ی آن ها آهن نیست فلزات غیرآهنی نامیده می‌شوند مانند آلومینیوم، مس، نیکل، طلا، و نقره. از خصوصیات بارز این نوع فلزات قابلیت انعطاف پذیری بالای آن‌ها است. فرم پذیری بسیار بالایی در این گروه از فلزات دیده می‌شود نیز به همین دلیل است. همچنین این دسته از فلز‌ها مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارند، همین امر موجب شده هنگامی که امکان استفاده از فلزهای آهنی نیست از فلزات غیرآهنی بهره برد. 
 

خرید فلزات غیر آهنی 

مهم ترین نکته ایی که باید در خرید فلزات غیرآهنی به توجه کرد عیار وخلوص آن است. چون تشخیص نوع فلز برای بعضی از افراد مشکل بوده گاها دیده شده که در بعضی از معاملات حتی محصول خریداری شده چیزی غیر از  سفارش مشتری بوده پس باید در این کار تیز بینی خاصی به کار گرفت. عدم دقیت در هنگام خرید باعث دریافت محصولی بی کیفیت شده که در نتیجه موجب پایین آمادن راندمان کاری و از دست رفتن کل و یا بخشی از سرمایه شما خواهد شد.
 

قیمت فلزات غیر آهنی 

به دلیل گستردگی و کاربرد فراوان این گروه از فلزات عواملی که بر قیمت روز فلزات آهنی موثر هستند بسیار زیاد است. برخی از این موارد عبارت اند از: نواسانات قیمت بورس که خود تاثیر پذیر از قیمت بازار های جهانی است - شاخص نرخ دلار - میزان عرضه و تقاظا - قیمت انرژی برای استخراج و تولید - هزینه حمل و نقل - از جمله مواردی هستند که بر قیمت لخظه ای فلزات غیرآهنی تاثیر گذارند .