×

فروشگاه ها ارتباط با ما

پودر فرومنگنز

پودر فرو منگنز برای نخستین‌بار در سال 1872 با خلوص 37 درصد تولید و در ابتدا روش تولید آن از طریق کوره بلند بود. در کوره بلند و یا کورههای قوس الکتریکی سنگ اکسید منگنز را به همراه دولومیت، کک، کوارتز و آهک درون کوره وارد میکنند تا پودر فرومنگنز تولید گردد. سنگ منگنز مورد استفاده در این فرایند دارای 40 درصد منگنز است و در دمای بین 1200 تا 1400 درجه سانتیگراد واکنش احیای منگنز توسط کک انجام میپذیرد. قیمت پودر فرو منگنز باکیفیت تولید آن در کوره بلند و کوره قوس الکتریکی ارتباط دارد.

 

خرید پودر فرومنگنز

خرید فرو منگنز توسط کارخانه های خاصی انجام میشود. فلز منگنز در میان فروآلیاژها در ساخت فولاد اهمیت زیادی دارد. در خرید پودر فرو منگنز می بایست به میزان کربن این پودر توجه کرد و در صورت نیاز پودر فرو منگنز کم‌کربن، کربن متوسط یا پرکربن را خریداری کرد. در زمان خرید پودر فرومنگنز میبایست در خصوص خلوص و عیار فرومنگنز اطلاع کافی داشته باشیم. خرید پودر فرو منگنز به‌صورت پودر است ولی قبل از خرید فرومنگنز به‌صورت کلوخه ای خواهد بود. در خرید پودر فرو منگنز به کیفیت آن باید توجه شود و بهتر است در زمان خرید پودر فرو منگنز از کارشناسان و متخصصین در این حوزه استفاده شود.

 

قیمت پودر فرومنگنز

قیمت پودر فرو منگنز از تغییر قیمت مواد معدنی تاثیر می پذیرد. عوامل دیگری نظیر نرخ ارز، میزان تحریمهای بین المللی کشورمان، تحقیقات علمی انجام شده و کشف ذخایر جدید معدنی، استفاده از روشهای به‌روز ژئوفیزیکی و ژئوشیمیایی همگی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت پودر فرو منگنز هستند. قیمت پودر فرو منگنز بسته به میزان خلوص و میزان کربن به‌کاررفته در آن متفاوت است. قیمت پودر فرو منگنز باتوجه‌به میزان به‌کاررفته کربن در این پودر که به‌صورت کم، متوسط و زیاد است، متفاوت خواهد بود. از ویژگیهای پودر فرومنگنز میتوان به سخت-پذیری و کاهش میزان گوگرد و خواص مکانیکی این پودر اشاره کرد که هر کدام از این عوامل بر قیمت پودر فرومنگنز تأثیرگذار خواهند بود.

 

پودر فرو منگنز چیست؟

 پودر فرومنگنز با درگیرکردن عوامل مزاحمی نظیر گوگرد در فولاد از ورود آن به محصول نهایی به‌عنوان ناخالصی جلوگیری کرده و به‌صورت سرباره از محیط واکنش جدا میشوند. مهمترین کاربرد منگنز در صنعت در تولید فولاد و آلیاژهای غیر فولادی است. فولاد و همچنین فولاد پرکربن بخش اصلی بازار منگنز را در بر میگیرد. منگنز به‌عنوان یکی از اجزای آلیاژی برای افزایش مقاومت، افزایش سختی و کاهش شکنندگی و رفتار حرارتی فولادها استفاده میشوند. در واقع منگنز در فولاد سبب افزایش استحکام و در چدن نیز سبب سختی میگردد. وجود منگنز سبب میشود تا آلیاژ دیرتر خنک شده و محصول سختی بیشتری پیدا خواهد کرد. پودر فرو منگنز فرو آلیاژی است که از دو عنصر آهن و منگنز و مقداری کمی از عناصر کربن، فسفر و گوگرد تشکیل شده است.

تشکیل پودر فرو منگنز از ترکیب اکسید منگنز و اکسید آهن به دست می آید. پودر فرو منگنز به سه دسته پودر فرومنگنز پرکربن HCFeMn، متوسط کربن MCFeMn و کم‌کربن LCFeMn تقسیم میشود. فرومنگنز متوسط کربن دارای 78 درصد منگنز و ماکزیمم درصد کربن 5/1 است. عموماً در صنایع الکترودسازی از فرومنگنز کربن متوسط استفاده میکنند. پودر فرو منگنز کم‌کربن تا 80 درصد منگنز و ماکزیمم درصد کربن آن 8/0 و پودر فرومنگنز پرکربن 75 درصد منگنز و ماکزیمم درصد کربن 5 است. از پودر فرو منگنز پر کربن در جایی که نیاز به قطعات خوش تراش داریم استفاده میشود. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.


 

فروشگاه ها