×

فروشگاه ها ارتباط با ما

قیمت آجر نسوز - مشاوره خرید آجر نسوز

آجر نسوز آجر خاصی است که با استفاده از خاک رس نسوز (خاک رس آتشین) ساخته می شود و در مقایسه با آجرهای معمولی از مقاومت بسیار خوبی جهت استفاده در دماهای بالا دارد. سیلیس و آلومینا دو ماده اصلی موجود در آجر نسوز به ترتیب با خلوص 60 تا 70 درصد و 25 تا 35 درصد هستند که باعث افزایش استحکام آن می شوند. کاربردهای رایج آجر نسوز ضمن ایجاد رونق در بازار خرید آجر نسوز باعث تغییرات قیمت آجر نسوز نیز شده است. از جمله عمده ترین کاربردهای آجر نسوز می توان به موارد زیر اشاره نمود:
برای پوشش داخلی کوره، شومینه و آتش دان به کار می رود.
جهت ساخت سازه های مقاوم در برابر آتش استفاده می شود.
به منظور ایجاد پوشش داخلی در اجاق های چوبی کاربرد دارد.
به دلیل امکان هدایت حرارتی پایین از آن به عنوان عایق استفاده می شود.
 
 

آجر نسوز چیست؟

آجر نسوز آجری است که از خاک های چینی و نسوز ساخته می شود. این نوع آجر ساختاری منسجم دارد و بسیار مقاوم است.
 
 

کاربرد آجر نسوز و ویژگی های آن

آجر نسوز در انواع مختلفی ساخته می شود و از آن جایی که هر کدام از انواع آن برای کار خاصی طراحی شده و کارایی انواع مختلف این سازه متفاوت است ما در این قسمت انواع مختلف آجر نسوز را به طور کامل به شما معرفی خواهیم کرد و آن ها عبارتند از:
 

آجر نسوز های سنتی

اولین نوع از آجر نسوز ها، آجر نسوز های سنتی هستند که قدمت زیادی دارند و برای طراحی نمای بیرونی و داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.
 

آجر نسوز های قلیایی

یک نوع دیگر از آجر نسوز ها، آجر نسوز های قلیایی هستند که از سیلیسم، دی اکسید و اکسید منزیم ساخته می شوند. آجر نسوز های قلیایی در صنایع فولاد سازی، فلزات غیر آهنی و شیشه سازی مورد استفاده قرار می گیرند.
 

آجر نسوز های آلومینیومی

سومین نوع از آجر نسوز ها، آجر نسوز های آلومینیومی هستند. برای ساخت این نوع آجر ها از درصد بالایی آلومین استفاده می شود به همین دلیل در برابر ضربات و خوردگی مقاومت بالایی دارند و کارایی آن ها به معنای واقعی کلمه فوق العاده است.
 

آجر نسوز های سیلیسی

نوع دیگری از آجر نسوز ها، آجر نسوز های سیلیسی هستند که از خاک سیلسیم دی اکسید، اکسید آهن و اکسید تیتانیوم ساخته می شوند. آجر نسوز های سیلیسی در عین حال که از رسانایی گرمایی بسیار بالایی برخوردار اند در برابر نفوذ گاز ها نیز  مقاوم اند. از این رو در کوره های تولید کک و فولاد کاربرد زیادی دارند.
 

آجر نسوز های صنعتی

آخرین آجر نسوز نیز آجر نسوز صنعتی است که در اشکال معینی ساخته می شود و در دو نوع آجر نسوز زیرکونیوم و آجر نسوز اکسید کروم، به بازار عرضه می گردد. آجر نسوز صنعتی مقاومت گرمایی بالایی دارد و بیش تر در کوره های ذوب شیشه و ذوب آهن، مورد استفاده قرار می گیرد.
 
 

عوامل مؤثر بر قیمت آجر نسوز

مقدار قیمت آجر نسوز به عواملی مختلفی بستگی دارد و از آن جایی که معمولاً این مؤلفه ها متغیر هستند و نوسان دارند نمی توان قیمت دقیقی از این سازه ارائه کرد. این در حالی است که قیمت همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نمی توان آن را نا دیده گرفت. به همین دلیل ما اینک به برخی از مؤلفه هایی که در حین محاسبه قیمت یک آجر نسوز مورد توجه قرار می گیرند اشاره می کنیم تا خریداران این سازه راحت تر بتوانند قیمت آن را محاسبه کنند و هنگام خرید با مشکلی مواجه نشوند. این مؤلفات عبارتند از:
 

• قیمت متریال 

یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که در حین محاسبه قیمت یک آجر نسوز در نظر گرفته می شود قیمت متریالی که برای ساخته این سازه استفاده شده است. قاعدتاً هر چه که متریال به کار گرفته شده برای ساخت آجر نسوز، مرغوب تر باشند قیمت تمام شده آجر نسوز نیز بیش تر خواهد بود.
 

• برند

یکی دیگر از مؤلفه هایی که در حین محاسبه قیمت یک آجر نسوز باید مورد توجه قرار می گیرد، برند این نوع آجر است. هر چه برند تولید کننده یک آجر نسوز معتبر تر و معروف تر باشد این سازه با قیمت بیش تری به بازار عرضه می شود.
 

بدون شک کلیدی ترین و اولین عامل موثر بر قیمت آجر نسوز را می توان در کیفیت آن خلاصه کرد و این یعنی قیمت آجر نسوز با کیفیت تر از قیمت آجر نسوز با کیفیت پایین، بیشتر خواهد بود. البته این عامل حیاتی بر بازار خرید آجر نسوز نیز تاثیرگذار است. مهم ترین عوامل موثر بر قیمت مواد نسوز عبارتند از:

ابعاد و اندازه آجر نسوز
خلوص مواد تشکیل دهنده آجر نسوز و میزان مقاومت آن
هزینه های تولید و همچنین تعمیر و تجهیز کوره های پخت آجر نسوز
میزان عرضه و تقاضا در بازار خرید و فروش آجر نسوز
نوع بسته بندی محصول
شاخص فیزیکی و شیمیایی آجر نسوز تولیدی
مدل، مشخصات و نوع کاربری آجر نسوز
هزینه های حمل و نقل محصول
میزان رشد تولید و ارائه محصول در بازار
 
 
 برای بررسی لیست قیمت مواد نسوز با ما همراه باشید.

 

خرید آجر نسوز و نکاتی که باید به آن توجه شود.

در حین خرید آجر نسوز حتماً به نکات زیر توجه کنید:
 

• عدم شکستگی 

آجر نسوزی که می خرید باید کاملاً سالم باشد و هیچ گونه خوردگی و شکستگی روی آن وجود نداشته باشد.
 

• ضد شوره بودن 

یکی دیگر از نکاتی که در حین خرید آجر نسوز باید مورد توجه قرار بگیرد ضد شوره بودن این سازه است. برای بررسی این موضوع فقط کافی است برای چند لحظه یک آجر نسوز را در یک ظرف آب بیندازید. بعد از این که آجر کاملاً خیس شد آن را بیرون بیاورید و در مجاورت آفتاب قرار دهید. اگر روی آجر خشک شده یک لایه سفید یا خاکستری نمایان شد یعنی آجر مورد نظر ضد شوره نبوده و کیفیت لازم را ندارد.
 

• ابعاد آجر نسوز 

زمانی که برای خرید آجر نسوز به بازار مراجعه می کنید حتماً به ابعاد آن توجه کنید. شما باید  این مؤلفه را بر اساس نوع نیاز خود انتخاب کنید. 
 

• میزان جذب آب 

یکی دیگر از نکاتی که در حین خرید آجر نسوز باید مورد بررسی قرار بگیرد میزان جذب آب این نوع آجر ها است. دقت کنید که میزان جذب یک آجر نسوز به هیچ وجه نباید از دو درصد بیش تر است. البته از آن جایی که بررسی این موضوع به تخصص نیاز دارد بهتر است کسانی که اطلاعات کافی در مورد ساختار یک آجر نسوز ندارند قبل از خرید با یک کارشناس مشورت کنند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.
 
 
پیش از هر اقدامی برای خرید آجر نسوز باید نکاتی را مد نظر داشت تا محصولی با کیفیت و مرغوب آن هم با مناسب ترین قیمت خریداری نماییم. برای این کار به یک راهنمای خرید آجر نسوز نیاز داریم. به منظور رفاه حال مشتریان گرامی نکاتی را در راهنمای خرید آجر نسوز زیر فراهم نموده ایم.از فروشندگان معتبر خرید خود را انجام دهید. شرایط محیطی و محل نصب آجر نسوز را پیش از خرید با دقت بررسی کنید. از آنجا که آجر نسوز با ابعاد مختلفی در بازار موجود است، پیش از خرید اندازه مد نظر خود را انتخاب نمایید. رنگ بندی آجر نسوز را در نظر داشته باشید. اگر محل نصب آجر نسوز نمای ساختمان است و می خواهید سطح آن زبر نباشد از نوع لعابدار و صاف آن استفاده کنید.
 
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.
 
 

فروشگاه ها