×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید سمی کک

کک نفتی ماده‌‌ای جامد ​و دارای کربن بسیار بالاست. کک انواع گوناگونی دارد مانندِ سمی کک، کک متالوژی، کک کلسینه و کک نفتی. بسته به مورد مصرف، نوع کک و درجه خلوص آن متفاوت خواهد بود. بی‌شک هرچه خلوص کک بالاتر باشد، به دلیل برخورداری از کیفیت بالاتر، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. در تعریف سمی کک باید گفت که در دمای نسبتاً پایین (کمتر از 700 درجه سانتی‌گراد)، مواد جامدی که از فرایند کربن‌سازی به‌ویژه در زغال سنگ باقی می‌ماند، نرم‌تر و شکننده‌تر از کک است که در در درجه حرارت بالاتر کربن‌سازی می‌شود. سمی کک (Semi Coke) یا لانتان (Lantan) از سوختن زغال سنگ به دست می‌آید، آتش بیشتر و دود کمتری دارد و می‌تواند به عنوان سوخت داخلی در داخل منازل، شومینه‌ها، دیگ بخار کوچک و تولید محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد. سمی کک دارای اندازه‌های مختلف است و میزان خاکستر و مواد فرّار موجود در آن می‌تواند از محصولی به محصول دیگر متغیر باشد. 
 

قیمت سمی کک

اساساً استفاده از سمی کک به دلیل مقاومت الکتریکی بالا و کربن ثابت بالا، سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید خواهد شد. بنابراین هرچه کیفیت سمی کک خریداری‌شده بهتر باشد، در فرایندهای تولید هزینه‌های کمتری را به دنبال خواهد داشت. مزیت اقتصادی بسیار بالای سمی کک در عامل کاهش کربن فعال است. سمی کک در اشکال مختلفی تهیه می‌شود و بسته به نوع مصرف، مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت سمی کک تحت تأثیر همان عواملی است که تولید کک به طور کلی از آن اثر می‌پذیرد مانند قیمت ارز، تورم، قیمت مواد اولیه داخلی و غیره. در زمان خرید سمی کک حتماً به کیفیت محصول تولیدی توجه داشته باشید زیرا قیمت سمی کک ارتباط مستقیمی با فرایند تولید، غلظت و حجم مواد به کار رفته در آن و کیفیت نهایی سمی کک تولید‌شده دارد. درصورتی که برای خرید کک صنعتی نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 
 

کک سمی 

سمی کک دارای ویژگی‌هایی است که آن را از محصولات دیگر متمایز می‌کند. برای مثال، مقاومت بالاتری دارد، فعالیت شیمیایی بیشتری دارد، و برخی عناصر همانند فسفر، سولفور، خاکستر و آلومینیوم آن نسبت به نمونه‌های مشابه، کمتر است. سمی کک در صنایع متالورژی، شیمیایی، ذوب و گاز کاربرد دارد. به همین دلیل لازم است تا پیش از اقدام به خرید آن، نسبت به موارد مصرف آگاهی داشته باشید. اگر قصد خرید سمی کک را دارید، به ویژگی‌های اصلی آن یعنی مقاومت الکتریکی بالا، کربن ثابت بالا، خاکستر و گوگرد کمتر توجه داشته باشید. هر چه مؤلفه‌های نامبرده در وضعیت بهتری باشند، کیفیت سمی کک تولیدشده بالاتر است و قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. سمی کک‌هایی که فاقد این شرایط باشند یا میزان خاکستر و گوگرد موجود در آن‌ها از حد استاندارد بیشتر باشد، کیفیت پایین‌تری دارند. بنابراین در زمان خرید سمی کک حتماً به کیفیت عناصر تشکیل‌دهندۀ آن توجه داشته باشید. هرچه میزان فسفر و گوگرد موجود در سمی کک کمتر باشد، کیفت محصول تولیدشده در متالورژی بالاتر خواهد بود. پس در زمان خرید سمی کک درصد فسفر و گوگرد موجود در آن را بررسی کنید. قیمت بالاتر سمی کک در برخی موارد، به دلیل قرار داشتنِ آن در شرایط ایدئال‌تر نسبت به موارد مشابه از نظر ساختمان مواد تشکیل‌دهندۀ آن است. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد معدنی و کربنی داشته باشید.
 

فروشگاه ها