×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید روی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی قیمت روی، معاملات اسنادی است. به طور قطع همه‌ی معاملات به صورت عرضه و تقاضا انجام نمی‌شوند. یکسری از معاملات بر اساس معاملات اسنادی صورت می گیرد. هر چه این معاملات بیشتر باشد قیمت فلز نیز سیری صعودی را طی می‌کند. همچنین، از دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت روی و دیگر فلزات، ضعف اقتصاد جهانی است. اگر اقتصاد جهانی ضعیف باشد در این صورت قیمت فلزات نیز افول خواهد کرد. قیمت فلز روی، به فاکتورهای زیادی وابسته است.
 

فاکتورهای موثر بر قیمت فلز روی 

 • کاهش ارز دلار
 • قیمت نفت
 • کاهش فلز روی در انبار
 • قیمت روی با فاکتورهای بالا رابطه مستقیمی دارد. هر کدام از فاکتورهای بالا باعث افزایش قیمت فلز می‌شوند.

 

 

برای بررسی لیست قیمت پودر روی با ما همراه باشید.

قیمت روی

در خرید فلز روی آنچه اهمیت زیادی دارد، درصد خلوص آن است. شما باید با انجام یکسری آزمایش قادر باشید که فلز روی اصل را شناسایی کنید. که تاثیر بر قیمت روی داره. علاوه بر آن، باید توجه کنید که این فلز در مجاورت هوا تغییر رنگ می دهد، این ویژگی خرید روی را دشوار می‌کند. بنابراین در هنگام خرید و قیمت روی باید توجه کنید که آن را داخل فویل‌هایی پیچیده باشند. اگر راه تماس هوا با فلز مسدود شود، امکان واکنش با اکسیژن و سیاه شدن فلز وجود نخواهد داشت.

روی به صورت های مختلف از قبیل:

 • شمش
 • کلوخه
 • ورق 
 • سیم گلوله‌ای
 • میله‌ای
 • دانه‌ای
 • پولکی

به بازار عرضه می‌شود. که قیمت روی بخاطر ساختار متفاوت متغییر است .دقت کنید که این فلز چکش خواری بالایی دارد، پس این می‌تواند یک روش تشخیص در هنگام خرید فلز روی باشد. علاوه بر آن، نقطه ذوب پایین روی، یک روش تشخیص دیگر به هنگام خرید روی، است. دقت کنید که فلز روی و سرب شباهت زیادی به هم دارند. در هنگام خرید فلز روی، باید توجه کنید که فلز روی رنگ نقره‌ای و براقی دارد. این در حالی است که فلز سرب به رنگ نقره‌ای تیره است.

روش تشخیص دیگر فلز روی از سرب تشخیص از روی سختی آنهاست. در هنگام خرید فلز روی یک چاقو به همراه داشته باشید. اگر چاقو را روی فلز بکشید به راحتی سختی آن تشخیص داده می شود. اگر چاقو را بر روی فلز بکشید و احساس کنید که نرم است باید بگویم خرید فلز شما اشتباه بوده است و شما فلز سرب خریداری کرده‌اید.

 

برای بررسی لیست قیمت شمش روی با ما همراه باشید.

روی چیست؟

روی، عنصری شیمیایی است و دارای عدد اتمی ۳۰ می‌باشد. این عنصر در جدول تناوبی با نماد zn نمایش داده می‌شود. رنگ فلز، سفید متمایل به آبی است که در مجاورت هوا تیره رنگ می‌شود. فلز روی در هنگام واکنش سوختن، رنگ سبز براقی ایجاد می‌کند. از این فلز برای ساخت آلیاژهایی از قبیل برنج و فولاد گالوانیزه استفاده می‌شود. Zn، فلزی نرم و انعطاف پذیر با قابلیت چکش خواری بالاست. فلز  نامحلول در آب است ولی در اسید و باز به راحتی حل می‌شود. zn بعد از آهن، آلومینیوم و مس بیشترین فلز تولیدی است. این فلز با اکسیژن و نافلزهای دیگر واکنش داده و گاز هیدروژن آزاد می کند. از موارد استفاده و کاربرد فلز  می‌توان استفاده از آن در صنعت خودروسازی و ریخته گری تحت فشار را نام برد. فلز روی کاربردها و مصارف استفاده دیگری هم دارد و دلیل استفاده از آن در صنایع مختلف به علت مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی است. با توجه به موارد ذکر شده می توانید خرید با بهترین قیمت روی را تجربه کنید

 

 در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت فلزات غیر آهنی داشته باشید.

روی داخلی

شرح محصول قیمت فروشنده
شمش روی 102,000 تومان متال میثم سفارش محصول

فروشگاه ها