×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید سنگ ساختمانی

​در مشخصات کلی خرید سنگ ساختمانی به بافت سالم و بدون هیچ شیار، ترک ورگه های سست، عدم پوسیدگی، یکدست و همگن بودن، عدم جذب آب زیاد، تحمل شرایط فیزیکی و شیمیایی مانند باد، باران، یخبندان، تغییرات ناگهانی دما و سایش، دقت کنید، همچنین این عامل در قیمت سنگ ساختمانی می تواند هزینه ی خریدار را کم یا زیاد کند. هنگام خرید انواع سنگ ساختمانی توجه به مقاومت یا تحمل فشار سنگ بسیار حائز اهمیت است. به غیر از مشخصه ی سنگین یا سبک بودن سنگ در تحمل فشار، عوامل اصلی مانند هوازدگی، سرما، گرما و آتش سوزی هم می تواند در مقاومت سنگ ها تأثیر گذار باشد. عامل اصلی خرابی سنگ استفاده از مواد اسیدی مانند جوهر نمک، اسید، ترشیجات و انواع مواد شوینده ی اسیدی است، آشنایی با این عوامل، می تواند به عنوان یک محرّک کمک کننده در زمان خرید سنگ ساختمانی عمل کرده و راهنمای شفافی در زمینه ی قیمت سنگ ساختمانی برای  مصرف کنندگان باشد.
 

 قیمت سنگ ساختمانی

در تعیین قیمت سنگ ساختمانی، تمامی عوامل طبیعی و مصنوعی بودن سنگ، سبک یا سنگین بودن و میزان تحمل فشار آن دخالت می کنند، سنگ های ساختمانی مصنوعی نسبت به سنگ های طبیعی از قیمت ارزان تری برخوردار بوده و طبق سلیقه ی خریداران قابلیت هر تغییری را دارند. قیمت بالای سنگ ساختمانی طبیعی، زیبایی و مقاومت یک ساختمان را در داخل و خارج آن دو چندان می کند.
 

سنگ ساختمانی چیست؟

  به ماده ی جامد پوسته ی زمین با تجمعی از یک یا چند کانی همگن به هم پیوسته و عنصر سیلیس، سنگ می گویند. کانی یا ماده ی معدنی دارای یک آرایش اتمی و ترکیب شیمیای منحصر به خود است. از انواع سنگ طبیعی و مصنوعی، در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. سنگ ساختمانی طبیعی، استخراج شده از معادن طبیعی با نام معدن که پس از بهره‌وری در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.سنگ ساختمانی مصنوعی، در کارخانه با ترکیب مواد و مصالح مختلف ساخته می شود. طبیعی یا مصنوعی بودن در هنگام خرید سنگ ساختمانی و قیمت آن بسیار تأثیرگذار است.  

سنگ گرانیت، گابرو، ماسه سنگ، دیوریت، کوارتزیت، مرمریت، مرمر در دسته ی طبیعی و بدون دخالت هیچ ماده ی خارجی و طبیعی ساخته می شوند. سمنت پلاست، سامیت، cps، کورین، سنگ های ساختمانی مصنوعی که از ترکیب ذرات سنگ های طبیعی، ترکیبات پلیمری و افزودنیهای شیمیایی ساخته شده و رنگ‌دانه‌های اکسید آهن، رنگ را به این سنگ‌ها می‌دهد. قیمت سنگ ساختمانی طبیعی و مصنوعی  می تواند متفاوت باشد.وزن مخصوص، مقاومت فشاری و ضریب نرم شدگی هم در دسته بندی نوع سنگ ها قرار می گیرند. سنگ های سنگین، وزنی بیشتر از8/1 گرم برسانتی متر مکعب و سنگ های سبک، وزنی کمتر از این مقدار را دارند.  در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مصالح ساختمانی داشته باشید.

 

فروشگاه ها