×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید مواد نسوز

در هنگام خرید مواد نسوز توجه به نوع کالا که شکل‌دار و یا بی‌شکل باشد از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب نوع مواد نسوز با توجه به کاربردهای مختلف آن از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام خرید مواد نسوز باید به آن دقت کرد. مواد نسوز گران‌قیمت هستند و از این رو نیاز است کیفیت محصول را بررسی و سپس نسبت به خرید مواد نسوز اقدام کرد. هرگونه خرابی در این مواد موجب افزایش زمان تولید مجدد آن می‌شود. نوع موادی که در تهیه محصول به کاررفته است بر کیفیت نهایی مواد نسوز تأثیرگذار است.
در هنگام خرید مواد نسوز اگر محصولی باکیفیت تهیه شود بر روی عملکرد آن مؤثر است و با تخریب زودهنگام مواد مواجه نخواهیم شد. در نتیجه برای خرید مواد نسوز بررسی محصولات تولیدشده، آشنایی با انواع مواد نسوز و تطبیق آن با استانداردهای داخلی و خارجی امری ضروری است. برای خرید مواد نسوز باید نسبت به ویژگی‌های محصول اطلاعات کافی کسب کرد از جمله این موارد: مواد نسوز باید در مقابل حرارت بالا مقاوم باشد، در برابر فشار و خراش استحکام داشته باشد، زمانی که گرم می‌شود از انبساط و انقباض ثابتی برخوردار باشد. در اثر گرما و سرما طاقت‌فرسا باشد. توجه به اینکه قسمت‌های مختلف نسوز دارای مقاومت مختلفی هستند مهم است.  
 

قیمت مواد نسوز

از موارد تأثیرگذار بر قیمت مواد نسوز، کیفیت محصول است که موجب تغییراتی در روند قیمت آن می‌شود. مواد مطلوب قیمت بالایی را به دنبال خواهد داشت. نوع موادی که برای تهیه این محصول استفاده می‌شود با یکدیگر متفاوت است و در حقیقت مواد به کاررفته در نسوز، تعیین‌کننده قیمت مواد نسوز است. از دیگر موارد مؤثر بر قیمت نسوز ها شرایط کلی و وضعیت اقتصادی بازار است که موجب کاهش و یا افزایش نرخ محصول می‌شود. واردات و صادارات نسوز بستگی به اینکه در داخل کشور تولید شود و یا اینکه از سایر کشورهای شناخته‌شده تهیه شود بر روند قیمت مواد نسوز تأثیر مستقیمی دارد. قیمت مواد نسوز با توجه به محصولات شکل‌دار و بی‌شکل دارای قیمت‌های متفاوتی است و در این زمینه بی‌تأثیر نخواهد بود.   
 

مواد نسوز چیست؟

مواد نسوز یک نوع مواد معدنی غیرفلزی است که تحمل و مقاومت زیادی در برابر حرارت دارد و در دمای بالا تغییرات فیزیکی و شیمیایی پیدا نمی‌کند. مواد نسوز با نام دیرگداز نیز شناخته میشود و جزو مواد ناهمگون، متخلخل و چندترکیبی است. ساختار این مواد به گونه‌ای است که سنگ‌دانه‌های مقاوم در برابر حرارت بالا، به وسیله مواد افزودنی و فازهای چسبنده در کنار یکدیگر قرارگرفته‌اند. به دلیل تغییراتی که در ریزساختارهای نسوزها وجود دارد و همچنین عدم انعطاف‌پذیری این مواد، محل‌های مختلف نسوز استحکام متفاوتی دارد. مواد نسوز در حرارت بالا به خاطر خزش و تغییر شکل پلاستیکی که از خود نشان می‌دهند شاخص هستند. مواد اولیه نسوز شامل مواد قلیایی، اسیدی، ویژه، عایق، گرافیت، بادلیت، اولیوین و بسیاری از موارد دیگر است. ترکیبات شیمیایی یا سرباره، دما، تنش ترمودینامیکی، سرعت حرکت سرباره که به حالت آرام و یا متلاطم باشد و ... بر عملکرد مواد نسوز تأثیرمی‌گذارد. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین خرید مواد ریخته گری داشته باشید.
 

فروشگاه ها