×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید پودر کبالت

خرید پودر کبالت به دلیل کاربردهای متعدد آن در صنایع مسئله‌ای چالش‌برانگیز است. صنایع مختلفی می‌توانند درگیر خرید پودر کبالت شوند: از شرکت‌های تولیدکننده توربین‌های گازی تا صنایع مرتبط با پزشکی و دندانپزشکی و حتی شرکت‌های تولیدکننده باتری‌های قابل شارژ در بخشی از فرایند صنعتی خود یا برای کاربرد در ساختار محصول نیازمند خرید پودر کبالت هستند. رعایت چند نکته در هنگام خرید پودر کبالت می‌تواند راهگشا باشد: خرید پودر کبالت باید بر اساس کاربرد ویژه آن صورت گیرد؛ بنابراین شناخت دقیق کاربرد مصرف در هنگام خرید پودر کبالت کاملاً ضروری است. گرید و درجه کیفی متفاوت پودرهای کبالت، وجود عناصر فلزی مختلف در پودر کبالت و اندازه ذرات همگی در هنگام خرید باید ذکر و لحاظ شوند. لازم است خرید پودر کبالت از دفاتر معتبر و شرکت‌های معتبر عرضه‌کننده صورت گیرد؛ چراکه بسیاری از نکات کیفی در بدو خرید و در ظاهر محصول نامشخص هستند و حتی در صورت اطلاع کامل از نوع پودر کبالت موردنظر، خرید پودر کبالت نامرغوب از افراد متفرقه کاملاً محتمل است. درصورتی که برای قیمت پودر معدنی نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 

قیمت پودر کبالت

قیمت پودر کبالت را عوامل متعددی تحت تأثیر قرار می‌دهند. اولین و مهم‌ترین عامل کیفیت پودر کبالت است، هر چه کیفیت بیشتر، قیمت پودر کبالت افزایش می‌یابد. کیفیت در مورد پودرهای معدنی به میزان خلوص بالا و نوع و میزان ناخالصی بازمی‌گردد، چراکه ناخالصی‌های مختلف یا حضور عناصر معدنی و فلزات دیگر در پودر کبالت، بر کاربردهای آن تأثیر محسوسی دارد. در نتیجه درجه کیفی کبالت که از کاربردهای مختلف پودرهای متفاوت نتیجه می‌شود، مهم‌ترین فاکتور در تعیین قیمت پودر کبالت است.  به‌عنوان فاکتوری دیگر می‌توان به منبع تهیه پودرهای کبالت پرداخت، قیمت پودر کبالت وارداتی با کیفیت برتر، در مقایسه با پودرهای داخلی متفاوت است. عوامل مؤثر دیگر بر قیمت پودر کبالت عبارتند از: روش صنعتی یا آزمایشگاهی تهیه پودر کبالت، مستقیماً بر قیمت پودر کبالت مؤثر است. حجم فروش این دو مقیاس که به شکل بشکه یا گرمی است نیز، کاملاً با هم تفاوت دارد. قطر ذرات پودر کبالت نیز بر قیمت پودر کبالت مؤثر است. نانو پودر کبالت، نانوذرات کبالت و کبالت میکرونیزه کاربردهای مختلف و در نتیجه قیمت‌های متفاوتی دارند. 
 

پودر کبالت چیست؟

پودر کبالت با کاربردهای فراوان صنعتی، از سنگ‌های معدنی حاوی فلز کبالت به دست می‌آید. کبالت فلزی، خاکستری‌رنگ و براق است که خواص فرومغناطیسی نیز دارد. سنگ‌های معدن حاوی نیکل، سرب یا نقره منابعی هستند که مقادیری فلز کبالت نیز در ترکیبات خود دارند و منابع اصلی استخراج هستند. با اجرای فرایند خالص‌سازی و تصفیه کبالت، کبالت خالص از سایر عناصر و ترکیباتش جدا شده و ظاهری فلزی و درخشان می‌یابد.  پودر کبالت مصارف گسترده‌ای در صنعت دارد، اما عمده مصرف پودر کبالت به‌عنوان عاملی آلیاژ ساز در کنار آهن است. استحکام آلیاژ سختی که به این روش تهیه می‌شود، ارتباط مستقیمی با کیفیت و مقدار پودر کبالت دارد. مقاومت در برابر سایش، اکسایش در دماهای بالا و مقاومت در برابر خوردگی از جمله خواص آلیاژ با پایه کبالت است. چنین آلیاژی در جوشکاری و متالوژی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مواد معدنی و کربنی داشته باشید.

 

فروشگاه ها