×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید پودر روی

اگر در آزمایشگاه غلظت بخار روی خالص را افزایش دهیم، فرایند جداسازی اتفاق می افتد. حاصل این فرایند محصولی به نام پودر روی است. رنگ این پودر خاکستری است. همچنین تشخیص آن از طریق بوییدن امکان پذیر نیست چرا که بوی خاصی ندارد. پودر روی به راحتی در آب حل می شود. پیش از آنکه به نکاتی درباره ی خرید پودر روی بپردازیم لازم است جهت جلوگیری از حوادث مترقبه به چند نکته ی مهم توجه کرد. برای مثال این پودر قابلیت اشتعال بالایی دارد بنابراین باید در محلی دور از عوامل اشتعال نگهداری شود. همچنین محل نگهداری روی باید در کنترل کامل دمایی و رطوبت باشد تا مانع واکنش پذیری سریع روی شود. پودر روی مرغوب یا با کیفیت یکی از محصولاتی است که علاوه بر تولید استاندارد باید در شرایط مناسب و کنترل شده نیز نگهداری شود.

 

خرید پودر روی

 خرید پودر روی به نکات مهمی وابسته است که باید حتما به آن ها توجه کنید. یک از مهم ترین این نکات توجه کردن به میزان ناخالصی است. شما باید در ابتدا با توجه به نیاز خود اقدام به خرید پودر روی کنید. پودر روی مرغوب یا با کیفیت کاربرد های مختلفی دارد که شما باید با توجه به نوع کاربردی که نیاز دارید اقدام به خرید کنید. از پودر روی در صنایع هوافضا، ریخته گری، باتری های برقی، مواد شوینده، لوازم آرایشی و ... استفاده می شود. میزان خلوص مورد نیاز در هرکدام از این کاربرد ها متفاوت است. ضروری است پیش از خرید با کمک یک متخصص به میزان خلوص استاندارد برای نیاز خود دست پیدا کنید.
 

قیمت پودر روی

  • درجه خلوص
قیمت پودر روی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت پودر روی درجه ی خلوص است. میزان خالص بودن فلز اصلی به طور غیر مستقیم بر روی میزان خرید پودر روی نیز موثر است. قیمت روز پودر روی برای پودر های با درجه خلوص مختلف فرق می کند. برای مثال در بازار پودری با میزان ناخالصی 10 درصد،  ارزان تر از پودر روی با درجه ناخالصی 0.01 درصد خواهد بود. پودر روی مرغوب یا با کیفیت، میزان ناخالصی کمتری را داراست.  اگر قصد خرید پودر روی را دارید حتما به درجه ی خلوص آن توجه کنید. قطعا آگاهی از نوع نیاز خود به پودر روی بسیار مهم است.
  • صنایع وابسته
خرید پودر روی ارتباط مستقیمی با صنایع وابسته دارد.  معامله گران حرفه ای در زمینه ی خرید و فروش فلزات گران بها معمولا اطلاعات جامعی از وضعیت صنایع مرتبط دارند. هر فلزی در صنعت خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. صنایعی مثل ماشین سازی و ساخت و ساز منازل مسکونی که وابسته به فلز روی هستند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت روز پودر روی دارند. قطعا پیشرفت و توسعه ی این صنایع روی مناسب سازی قیمت پودر روی اثر مستقیم دارد. همچنین این موضوع ارتباط مستقیمی با خرید پودر روی دارد. زمانی که صنعت ساختمان سازی در بازه ی زمانی خاصی رشد چشم گیری داشته باشد تقاضا برای خرید پودر روی نیز افزایش خواهد یافت. در این صورت زمان مناسبی برای دولت ها و یا صنایع خصوصی خواهد بود تا بر گسترش بیشتر تولید پودر روی بیفزایند.
  • کشور های مصرف کننده
خرید پودر روی در کشور های مختلف متفاوت است. یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت پودر روی،  وضعیت کشور های مصرف کننده ی این فلز است. خرید پودر روی در کشور هایی که مدت ها است اقتصاد پخته و توانمندی دارند بسیار کم است. اما این موضوع در کشور های در حال توسعه بر عکس است. در این کشور ها از پودر روی بسیار استفاده می شود و بنابراین میزان خرید این پودر نیز بسیار بالاست. علت این موضوع وجود گسترده ی صنایع وابسته در این کشور ها است. کشور هایی مثل هند و برخی کشور های در حال توسعه مصرف بالایی در پودر روی دارند. اما آمریکا به مراتب مصرف کمتری نسبت به دیگر کشور ها دارد.
  • رشد صنعت
قیمت روز پودر روی از رشد و پیشرفت تکنولوژی های مرتبط تاثیر می گیرد.  به هر میزان که صنعت در کشور ها رشد داشته باشد به طور مستقیم بر روی قیمت فلزات گران بها نیز تاثیر می گذارد. رشد صنعت دسترسی راحت تر به فلزات گران بها و مشتقات ساخته شده از آن ها را راحت تر می کند. از طرفی میزان تقاضای معامله کنندگان در بازار های بورس را افزایش خواهد داد. همه ی این عوامل بر روی قیمت فلزات از جمله قیمت پودر روی و نیز خرید پودر روی توسط مصرف کنندگان تاثیر گذار است. علاوه بر این ها پودر روی مرغوب یا با کیفیت با رشد صنعت افزایش خواهد یافت. تولید پودر روی مرغوب یا با کیفیت در نهایت منجر به افزایش صادرات نیز خواهد شد.
  • سرمایه گذاری های کلان
خرید پودر روی توسط سرمایه گذاران کلان تاثیر زیادی بر روی قیمت روز پودر روی دارد. عموما هر زمان که سرمایه گذاران کلان به سمت خرید یک دارایی می روند جو غالب بازار برای آن دارایی مثبت و صعودی خواهد شد. معامله گران حرفه ای نیز اقبال سرمایه گذاران برای خرید پودر روی را رصد می کنند. قیمت روی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در بازار های بورس چنانچه روند صعودی شاخص توسط سرمایه گذاران اصلی ایجاد شود در نهایت تقاضا برای خرید پودر روی نیز افزایش خواهد یافت.
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت فلزات غیرآهنی داشته باشید.

فروشگاه ها