×

فروشگاه ها ارتباط با ما

تجهیزات الکترونیکی

بسیاری از وسایل و لوازم هوشمند مورد استفاده شما در دنیای مدرن، از جمله گوشی موبایل، کامپیوتر، تلویزیون، انواع دوربین، انواع پایشگرهای درگاهی، ربات‌ها و بسیاری موارد دیگر، دستگاه‌هایی هستند که در ساختار آنها تجهیزات الکترونیکی مانند انواع بردها، مدارها، ماژول‌ها و غیره تعبیه شده است که اجتماعی از قطعات الکترونیکی مانند مقاومت، خازن، سلف، ترانزیستور و غیره را در برمی‌گیرند. درواقع تجهیزات و قطعات الکترونیکی طیف بسیار گسترده‌ای داشته و شامل دسته‌های مختلفی می‎شوند. ظهور تجهیزات الکترونیکی باعث رشد و گسترش تکنولوژی یا فناوری شده و کمک شایانی به زندگی بشر کرده؛ به همین دلیل است که دنیای امروز را عصر الکترونیک می‌نامند؛ ما در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با چگونگی خرید تجهیزات الکترونیکی و عوامل مؤثر بر قیمت تجهیزات الکترونیکی چند نکته را عنوان کنیم. 

 

خرید تجهیزات الکترونیکی 

اگر می‌خواهید برای خرید تجهیزات الکترونیکی اقدام کنید، بهتر است سعی کنید از تولیدکننده یا واردکننده و یا نمایندگی‌های معتبر و مورد اعتماد خرید کنید؛ چراکه ممکن است بسیاری از تجهیزات الکترونیکی نسخه فیک و کپی داشته باشند. یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید تجهیزات الکترونیکی باید به آن توجه کنید این است که بهتر است نسبت به شرایط نگهداری و انتقال تجهیزات و قطعات الکترونیکی توسط مرجع فروشنده آگاهی داشته باشید.
چراکه معمولاً تجهیزات الکتریکی بسیار حساس بوده و باید در نحوه انتقال آنها و مواردی مثل میزان دما و رطوبت محیط، وضعیت نگهداری در انبار و غیره، دقت کافی به عمل آید. دقت داشته باشید که برای خرید تجهیزات الکترونیکی، لازم است از جایی خرید کنید که در صورت بروز خرابی، وجود مشکلات فنی و مواردی از این قبیل بتوانید از پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش آن مرجع فروشنده استفاده کنید. حتماً از فروشنده گارانتی بخواهید. در نهایت امر اگر می‌خواهید برای خرید تجهیزات الکترونیکی اقدام کنید، حتماً از فروشنده بخواهید جعبه آن را باز کرده و وسیله مورد نظرتان را تست کند. 
 

قیمت تجهیزات الکترونیکی

قیمت تجهیزات الکترونیکی مانند هر وسیله‌ی دیگری به عوامل و فاکتورهای بسیاری بستگی دارد. یکی از مهمترین عواملی که روی قیمت تجهیزات الکترونیکی تأثیر مستقیم دارد، میزان کیفیت آن است. مسلماً هرچه کیفیت تولید بالاتر باشد قیمت تجهیزات الکترونیکی بالاتر خواهد بود. از طرفی قیمت تجهیزات الکترونیکی بسته به ساده یا پیچیده بودن نوع وسیله و کارایی آن متفاوت است. به عنوان مثال قیمت یک گوشی هوشمند ساده با قیمت یک گوشی هوشمند با کارایی بالا بسیار متفاوت است؛ بنابراین کیفیت و میزان پیچیدگی نقش تعیین کننده‌ای در میزان قیمت تجهیزات الکترونیکی دارند. در ایران، عواملی مثل نوسانات نرخ ارز، میزان تورم، نوع واردات و غیره نیز در افزایش و کاهش قیمت تجهیزات الکترونیکی نقش مؤثری ایفا می‌کنند.
برای خرید تجهیزات الکترونیکی در نظر داشته باشید هرچه زنجیره فروش کوتاه‌تر شود، خرید تجهیزات الکترونیکی برای شما مقرون به صرفه‌تر خواهد بود؛ بنابراین از تولیدکنندگان، واردکنندگان و نمایندگی‌های اصلی خرید کنید. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت قطعات و تجهیزات داشته باشید.

 

فروشگاه ها