×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید قلع

خرید قلع و فروش آن به عنوان یکی از قیمتی ترین و کلیدی ترین ارکان زندگی در طول تاریخ بشر همیشه سودمند بوده است. خواه در ملزومات روزمره یا خواه حتی در ابزارآلات شکار و جنگ، قلع مورد استفاده ی صنعت گران و تولیدکنندگان قرار داشت. با پیشرفت هایی که در دانش و رفاه صورت گرفته، حالا قلع چشم اندازهای جدیدی را پیش روی بشر قرار داده است. همین امر موجب افزایش تجارت و خرید قلع و فروش آن شده که با گسترش تجارت حتی کاهش قیمت قلع را موجب شده است. امروزه این فلز از همه جا از ابزار و صنعت و پرشکی گرفته تا حتی عرصه ی غذایی حضور دارد. در واقع فلز قلع برای روکش کردن دیگر فلزات، جهت جلوگیری از خوردگی به کار می رود، از قبیل قوطی های قلعی که در واقع فولادهایی با روکش های قلعی هستند و در قوطی های کنسرو استفاده می شوند. از قلع برای لحیم کاری در صنعت الکترونیک استفاده می شود که خود از دلایل عمده ی خرید قلع است. همچنین در خالص سازی ها و آلیاژهای متنوع با سرب یا ایندیوم کاربرد دارد که مجددا باعث بالا بودن قیمت قلع است. لحیم های سربی نقطه ی ذوب پایینی دارند که آنها را مناسب  اتصال دادن ترکیبات به یکدیگر می کند. آلیاژهای قلع همچنین می توانند در گستره ای از دیگر کاربردها استفاده شوند. یاتاقان های بابت، اجزای خودرو، پر کردن دندان و فلزات هوافضا از جمله عرصه ها و دلایل خرید قلع هستند.

 

قیمت قلع

 

نوع کاربرد

قیمت قلع، با گسترش کاربرد آن ارزان تر شده است، چراکه تولید آن نیز افزایش یافته است. مثلا یکی از مهمترین موارد خرید قلع که به علت گستردگی مصرف آن است، صنعت شیشه و پنجره است. اکثر شیشه های پنجره را از طریق غوطه ور کردن شیشه ی مذاب بر قلع مذاب می سازند، چراکه باعث می شود سطح تختی پیدا کند. یکی از علل افزایش اقبال و خرید قلع، صیقل خوردن خوب آن است که جهت روکش نمودن دیگر فلزات، جهت جلوگیری از خوردگی است. ترکیب قلع با فلزاتی نظیر نیکل و مس و ...، آلیاژهای مهمی است، در نتیجه کشورها برای تامین قلع مورد نیاز خود اهمیت بالایی قایلند. با خرید قلع، آلیاژهای مهمی حاصل می شود که در صنعت پزشکی و امور نظامی کاربردهای بسیاری دارند. یکی از مهم ترین موارد خرید قلع برای ساخت آلیاژهایی برای آهن رباهای ابررسانا است که فوق العاده در صنعت اهمیت دارد.
از دیگر عوامل موثر بر قیمت قلع، به گفته ی مجمع قلع بین المللی که در پادشاهی متحده واقع شده است، سرمایه است. کمبود ظرفیت حفاری معدنی در واقع به دلیل کمبود سرمایه گذاری است نه اینکه دچار کمبود منابع باشیم. از سویی افریتین باور به طولانی تر شدن این بحران و بالا ماندن قیمت قلع و برتری خرید قلع بر فروش آن دارد. یکی از عوامل موثر بر قیمت قلع، پاندمی است که سرمایه گذاری در تولید قلع را در آینده نزدیک غیرمحتمل کرد. طی دوران پاندمی، خرید قلع کاهش نیافت اما عرضه ی آن دستخورش تغییر شد و نتیجتا قیمت قلع بالا بود.
یکی دیگر از عوامل موثر بر افزایش قمیت قلع، این است که عمدتا در «کمربند قلع» در چین، تایلند و اندونزی یافت می شود. این کشورها دچار مشکلات عرضه هستند که منجر به بالا ماندن قیمت قلع در بازارهای جهانی گردیده است. البته قلع اصولا در کاستریت یافت می شود و در پرو، بولیوی و برزیل نیز اکتشاف می شود. به طور تجاری با تخریب سنگ کاستریت با ذغال در کوره، می توان قلع را به دست آورد. علیرغم تقاضا برای خرید قلع، اندونزی که دومین تولید کننده ی قلع بوده و بزرگترین کاروان دریایی را دارد، به مشکل خورده است. در واقع کمبود کشتی و تاخیرات، به عنوان عواثر بر قیمت قلع اثر کرده و ضمن گرانی، در بهار سال جاری کاهش 24 درصدی در عرضه داشته است. در چین نیز به عنوان بزرگ ترین تولید کننده ی جهانی، مشکلات مشابه تدارکاتی وجود داشت و در کنگو، که مزید علت گرانی بودند.
به نظر افریتین، که دارایی های قلع در افریقای جنوبی و نامیبیا دارد، قیمت قلع مداوما تا سال 2022 افزایش دارد. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت قلع، افزایش مقررات کشورهای تولید کننده و خالی شدن ذخایر در کنار ثبات خرید قلع بوده است.
مهمترین کاربرد کلرید قلع را در قلع دی کلرید، به عنوان عامل کاهنده و تثبیت کننده برای رنگ آمیزی پشم و ابریشم شاهد هستیم. تین 4 اکسید، برای حسگرهای گاز و سرامیک به کار می رود. روی استانات، در پلاستیک به مثابه یک پیشگیری کننده از آتش استفاده می شود. در نتیجه پلاستیک علیرغم ذات نفتی، در مواجهه با آتش یکباره نسوخته و اصطلاحا «گر» نمی گیرد، بلکه آرام آرام آتش می گیرد. یکی از دلایل خرید قلع، استفاده به عنوان رنگ ضد خزه در کشتی ها و قایق ها استفاده می شده است. اگرچه امروزه خرید قلع به علت برخی ضررهایی که به زندگی آبزیان می زند حالا در برخی کشورها ممنوع شده است. خود قلع، فی نفسه برای انسان بی ضرر و غیرسمی است. با این وجود برخی ترکیب های گیاهی قلعی، سمی هستند و برخی گیاهان به راحتی در قلع جذب می شوند. قیمت قلع تا پایان سال از تولید محدود، درخواست زیاد و ذخایر کم به خصوص در بازار فلز لندن ناشی می شد.
 

پیش بینی چشم انداز خرید قلع

آنالیزگران خانه تحقیق ریسک کشور و ماکرواکونومی، مانند «راهکار فیچ»، باور دارند که قیمت ها با بهبود تولید، تا پایان سال کاهش می یابد. اما دیگران از قبیل رتبه بندی CARE اوج گیری بیشتر قیمت ها را پیش بینی می کنند. قیمت قلع به بالاترین حد خود از سال 20 یعنی 32،975 در ماه گذشته رسید، اما بعد از آن تا 30،34 کاهش یافت. از سوی دیگر خرید قلع نقد، در ازای 32هزار دلار معامله می شود چراکه عمده ی تامین کنندگان قادر به پاسخ گویی نیازها نیستند. در ماه جاری، بازار سهام لندن 2240 تن ذخیره قلع داشت که حاکی از ذخایر بسیار پایین است. همچنین نظر به رتبه بندی CARE قیمت قلع کماکان به دلیل استفاده اش در قوطی کنسروها و ...، در دوران پاندمی روال افزایشی دارد. در چین قیمت قلع به ازای هرتن معادل کمتر از 5 هزار دلار معامله می شوند.
 

نوسانات دلار

قیمت قلع مانند هر کالای دیگری بستگی به ارزش ارز ملی در برابر دلار دارد. در حال حاضر با توجه به استقرار کوتاه مدت دولت و همچنین شایبه های بهبود تعاملات کشور، قیمت ارز دستخوش تغییر شده است که ممکن است نتیجه را دگرگون کند. مانند زمانی که طلا در جهان افزایش پیدا کرد اما در ایران به دلیل کاهش قیمت ارز، سرمایه گذاری طلا سود مورد نظر را حاصل نکرد.
 
در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره با همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت فلزات غیرآهنی داشته باشید.
 
 

قلع داخلی

شرح محصول قیمت فروشنده
پودر قلع 1,800,000 تومان متال میثم سفارش محصول
شمش قلع 1,140,000 تومان متال میثم سفارش محصول

فروشگاه ها