×

فروشگاه ها ارتباط با ما

پروفیل

به زبان ساده پروفیل یا نیم رخ یعنی مجموعه ای از مقاطع آهنی یا فولادی که به صورت باز، بسته، سبک و سنگین با شکل های بسیار گوناگون مانند مربع، مستطیل، دایره و جعبه ای تولید می شوند و در ساخت و ساز های ساختمانی و صنعتی از آن ها استفاده می کنند. نیم رخ مجموعه ای از مقاطع ثابت با طول های متنوع است. با دخالت فولاد یا آهن در محصولات نهایی بی شک قیمت پروفیل به انواع ورق های آهن وابسته می شود از اهمیّت ویژه ای برخوردار می شود. امروز به علت نوسانات بازار آهن به یک معظل بزرگ تبدیل شده است که با امکان جدول قیمت به روز تجارت گرام به راحتی حل شده است. نیم رخ ساختمانی برای استحکام و مقاومت در ساخت وساز استفاده می شود و عمده مصرف محصول در صنعت و صنایع مختلف برای قطعه سازی به کار می رود.
 
 

پروفیل چیست؟

پروفیل یک سازه فولادی توخالی است که برای مستحکم سازی سازه ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که این سازه از قابلیت های منحصر به فردی برخوردار است در حال حاضر در صنایع زیادی مورد استفاده قرار می گیرد که به طور مثال نیز می توان به صنایعی همچون صنعت ساختمان سازی و راه سازی اشاره کرد.

 

برای بررسی لیست قیمت پروفیل صنعتی با ما همراه باشید.
 

 

کاربرد پروفیل و ویژگی های آن

پروفیل در انواع مختلفی ساخته می شود و از آن جایی که میان انواع مختلف این محصول از لحاظ کارایی تفاوت مشهودی وجود دارد ما قصد داریم در این قسمت هر کدام از انواع آن را به طور جداگانه به شما معرفی کنیم تا بیش با این سازه کاربردی آشنا شوید و بتوانید از قابلیت های آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. انواع مختلف پروفیل عبارتند از:
 

پروفیل های استیل 

یکی از بهترین انواع پروفیل، پروفیل استیل است که از فولاد زنگ نزن و استیل ساخته می شود. این نوع پروفیل که دارای مقاطع مربع و استیل است معمولاً برای اتصال قطعات مورد استفاده قرار می گیرد.
 

پروفیل های کامپوزیت 

یک نوع دیگر از پروفیل ها، پروفیل های کامپوزیتی هستند. پروفیل های کامپوزیتی ساختار بسیار مقاومی دارند و کارایی آن ها به معنای واقعی کلمه عالی است. از این رو در حال حاضر جزء پر کاربرد ترین انواع پروفیل به شمار می آید و در حوزه های متعددی استفاده می شوند.
 

پروفیل های گالوانیزه

سومین نوع از پروفیل ها، پروفیل های گالوانیزه هستند. این نوع پروفیل ها دارای یک روکش فولادی اند و در برابر خوردگی و ضربات مقاومت بالایی دارند. از این رو بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند و در صنایعی مهمی مثل صنعت حمل و نقل و ساختمان سازی کاربرد فراوانی پیدا کرده اند.
 

پروفیل های مبلی 

نوع دیگری از پروفیل ها، پروفیل های مبلی هستند که در قیاس با سایر نمونه های این سازه هم سبک تر اند هم ضخامت کم تری دارند. این مدل پروفیل ها که به سه شکل  سه گوش، چهار گوش و دایره ای تولید می شوند معمولاً برای ساخت وسایلی مثل مبل، صندلی، اگزوز، کانکس و کانتینر مورد استفاده قرار می گیرند. 
 

پروفیل کلافی 

پروفیل کلافی یک مقطع فولادی است که به آن پروفیل تک لبه نیز می گویند. از این نوع پروفیل، بیش تر برای ساخت تیرآهن، ناودانی و درب و پنجره استفاده می شود.
 

پروفیل لنگه دری 

آخرین محصولی که می خواهیم به شما معرفی کنیم پروفیل لنگه دری است. این نوع پروفیل که با استفاده از ورق سیاه s137 ساخته می شود معمولاً برای ساخت درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد. 
 
 
 
برای بررسی لیست قیمت پروفیل ساختمانی با ما همراه باشید.
 
 

عوامل موثر بر قیمت پروفیل

در حین محاسبه قیمت پروفیل مؤلفه های مختلفی در نظر گرفته می شوند و از آن جایی که معمولاً اکثر این مؤلفه ها متغیر هستند و ثبات ندارند قیمت پروفیل نیز گاه بی گاه تغییر می کند و این محصول در بازه های زمانی مختلف با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شود. این در حالی است که قیمت همیشه برای مصرف کننده از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نمی توان به آن بی توجه بود. به همین دلیل نیز ما در این قسمت مهم ترین مؤلفه هایی که بر قیمت پروفیل تأثیر می گذارند را بیان می کنیم تا مصرف کننده بتواند راحت تر قیمت پروفیل را محاسبه کند. این مؤلفات عبارتند از:
 

قیمت مواد اولیه 

یکی از مهم ترین مؤلفه هایی که بر قیمت پروفیل تأثیر می گذارد قیمت مواد اولیه است که با توجه به اوضاع بازار تعیین می شود.
 

نرخ ارز 

یکی دیگر از شاخصه هایی که در حین تعیین قیمت پروفیل در نظر گرفته می شود، نرخ ارز است که طبق شرایط اقتصادی جهان محاسبه می شود و متغیر است.
 

هزینه حمل و نقل

یکی دیگر از موضوعاتی که بر قیمت پروفیل تأثیر می گذارد، هزینه حمل و نقل است که به میزان بار و مسافت طی شده بستگی دارد.
 

میزان تقاضا

آخرین موضوعی که قیمت پروفیل را تحت تأثیر قرار می دهد میزان تقاضا است. اگر میزان تقاضا زیاد باشد، هم تولید پروفیل افزایش پیدا می کند هم قیمت بالا می رود. اما در حالت رکود بازار و کم بودن تقاضا، شرایط بر عکس خواهد بود.
 
 

خرید پروفیل و نکاتی که باید به آن توجه شود

در حین خرید پروفیل حتماً به نکات زیر توجه کنید:
 

نوع مصرف

یکی از مهم ترین نکته هایی که در حین خرید پروفیل باید به آن توجه شود، نوع مصرف است. 
 

لیست قیمت پروفیل 

در حین خرید پروفیل حتماً باید لیست قیمت پروفیل را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نوع پروفیل را با یک مناسب خریداری کنید.
تذکر: اگر در مورد پروفیل و انواع مختلف این سازه اطلاعات کافی ندارید حتماً قبل از این که برای خرید آن اقدام کنید با یک کارشناس مشورت کنید و از فرصت مشاوره خرید پروفیل که معمولاً به صورت رایگان در اختیار خریداران پروفیل قرار می گیرد، استفاده کنید تا انتخاب درستی داشته باشید. 
 
 

درصورتی که برای قیمت فلزات آهنی نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.

پروفیل سایر

شرح محصول قیمت فروشنده
قوطی و پروفیل 1.5 میلی متر فولاد 32,000 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد سفارش محصول
قوطی و پروفیل 2 میلی متر فولاد 24,771 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد سفارش محصول
قوطی و پروفیل 2.5 میلی متر فولاد 23,028 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد سفارش محصول
قوطی و پروفیل 3 میلی متر فولاد 23,033 تومان لوله پروفیل نبرد تایباد سفارش محصول

پروفیل نیکان

شرح محصول قیمت فروشنده
پروفیل نیکان سایز ۲ 26,100 تومان مجموعه آهن آلات دشتی سفارش محصول
پروفیل نیکان سایز ۲.۵ 24,700 تومان مجموعه آهن آلات دشتی سفارش محصول

فروشگاه ها