×

فروشگاه ها ارتباط با ما

قطعات الکتریکی

الکترونیک یکی از زیرمجموعه‌های برق است و امروزه با پیشرفت قطعات الکترونیک، این علم گسترش پیدا کرده و موجب توسعه صنایع مختلف شده است. نیاز به قطعات الکترونیکی در انواع کاربردها و صنایع نظامی، پزشکی، هوافضا، نیروگاه‌ها، مخابرات، ماشین‌آلات و ... کاملا مشهود است. قطعات الکترونیکی قطعاتی هستند که به عنوان بخش اصلی مدارهای الکتریکی استفاده می‌شوند و معمولا دو ترمینال دارند که برای اتصال به مدار کاربرد دارد. قطعات الکترونیک به دو دسته اکتیو و پسیو تقسیم می‌شوند. قطعات الکترونیک اکتیو به قطعاتی گفته می‌شود که در مدار برای تولید انرژی الکتریکی در جهت تقویت سیگنال‌های الکتریکی به کار می‌روند. یک قطعه الکترونیک اکتیو از طریق منبع الکتریکی هدایت‌پذیر است. در مقابل قطعات الکترونیک پسیو، توانایی تأمین نیرو به مدار را دارا نیستند و نمی‌توانند سبب تقویت سیگنال‌ها شوند، البته این قطعات قادر هستند انرژی را به شکل ولتاژ یا جریان ذخیره کنند. قطعات پسیو بیشتر شامل قطعه‌های دو ورودی مانند خازن‌ها و مقاومت‌ها هستند.
 

خرید قطعات الکتریکی

برای خرید قطعات الکتریکی بهتر است به صورت مستقیم از نماینده‌های رسمی کارخانه‌های سازنده خرید کرد. اسامی نماینده‌های رسمی قطعات الکتریکی را می‌توان از طریق وب‌سایت رسمی آن‌ها پیدا کرد. قبل از خرید قطعات الکتریکی به صورت انبوه، باید درخواست نمونه داد تا از کیفیت قطعات و مرغوبیت محصول مطمئن شد. در زمان خرید قطعات الکتریکی باید دیتاشیت قطعات را مطالعه کرد و ویژگی‌های آن‌ها را با ویژگی‌های قطعاتی که درخواست کرده‌ایم، مطابقت دهیم. برای خرید قطعات الکتریکی باید به تاریخ تولید قطعات دقت کرد و بهتر است قطعات جدیدی خریداری کرد و یا محصولات نهایتا در یک یا دو سال قبل تولید شده باشند. در زمان خرید قطعات الکتریکی باید قطعات به‌دقت بررسی شوند تا قطعات الکتریکی تقلبی به جای قطعات اورجینال خریداری و بسته‌بندی نشود. یکی از موارد ضروری برای خرید قطعات الکتریکی، توجه به برند محصولات است. کارخانه‌های تولید قطعات الکتریکی اورجینال برای مارک‌گذاری بر روی محصولات خود از ماشین لیزر CO2 استفاده می‌کنند، ولی در مارک‌های بی‌کیفیت از روش جوهرافشان استفاده می‌شود. در زمان خرید قطعات الکتریکی، توجه به برچسب قطعات اهمیت زیادی دارد که در جایگاه منظمی قرار گرفته باشند.     
 

قیمت قطعات الکتریکی

از عوامل مؤثر بر قیمت قطعات الکتریکی می‌توان به برند محصول و کیفیت آن و همچنین کشور سازنده قطعات اشاره کرد. برندهای معروف با توجه به کیفیت و نوع قطعاتی که در آن به کاررفته از قیمت بالایی برخوردار هستند. شرایط کلی بازار همانند تمامی محصولات بر روی قیمت قطعات الکتریکی نیز تأثیرگذار است. با افزایش و کاهش نرخ ارز، قیمت قطعات هم تغییر می‌کند. یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت قطعات الکتریکی، ارائه خدمات پس از فروش است. وجود نمایندگی‌های معتبر برندهای جهان در کشور سبب اطمینان خریداران از خرید محصول با قیمت‌های مختلف می‌شود. با توجه به الکتریکی بودن قطعات، واردات و صادرات محصول اینکه در داخل کشور تولید شوند و یا از خارج کشور تهیه شود عامل مهمی در تعیین قیمت قطعات الکتریکی به حساب می‌آید. موادی که برای تولید قطعات الکتریکی استفاده می‌شود، قیمت قطعات الکتریکی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.  در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت قطعات و تجهیزات داشته باشید.
 

 

فروشگاه ها