×

فروشگاه ها ارتباط با ما

خرید شن و ماسه

از مهم‌ترین عوامل تشخیص شن و ماسه باکیفیت و مرغوب موارد زیر می باشد: مدول الاستیسیته شن و ماسه: هرچه مدول الاستیسه شن و ماسه بیشتر باشد، مدول بتن نیز بیشتر خواهد شد. دانه ها می بایست در مقابل اعمال تنش مقاوم باشند. بافت سطحی شن و ماسه: مقاومت خمشی بیش از مقاومت فشاری تحت تأثیر بافت سطحی شن و ماسه قرار می گیرد. مساحت بیشتر شن و ماسه تیزگوشه به این معنی است که نیروی چسبندگی بیشتری بین خمیر سیمان و شن و ماسه در بتن ایجاد خواهد شد. چسبندگی بین خمیر سیمان و شن و ماسه: تمیز بودن و عاری بودن شن و ماسه از ذرات رس از عوامل مهم در چسبندگی میان خمیر سیمان و شن و ماسه است. هرچه شن و ماسه از حالت نرم و گرد به حالت زبر و گوشه ای تغییر کنند، میزان چسبندگی آن ها در خمیر سیمان افزایش می یابد. میزان گل‌ولای مجاز برای دانه های شن حداکثر 1 درصد و برای دانه های ماسه حداکثر 3 درصد است. مقاومت شن و ماسه در برابر یخبندان: مقاومت شن و ماسه در برابر یخبندان به سطح تخلخل، نفوذناپذیری شن و ماسه و مقاومت کششی دانه ها بستگی دارد. هرچه تخلخل دانه ها بیشتر باشد و نفوذناپذیری آن ها بیشتر باشد و مقاومت کششی دانه های شن و ماسه بیشتر باشد، مقاومت د برابر یخبندان بیشتر خواهد بود. مقاومت در برابر هوازدگی: گذشت زمان و تغییرات دما و رطوبت موجب خرد شدن دانه¬ها می شود که به این فرایند هوازدگی می گویند. سنگ هایی که همیشه تر یا همیشه خشک هستند نسبت به سنگ هایی که گاهی اوقات تر و گاهی اوقات خشک هستند، کمتر هوازده می شوند. بزرگ بودن اندازه شن و ماسه: هرچه اندازه سنگ‌دانه‌های شن و ماسه بیشتر باشد آب کمتری جهت مرطوب شدن سطح لازم بوده و این امر موجب افزایش مقاومت بتن خواهد شد.
 

قیمت شن و ماسه

مواد اولیه، حمل‌ونقل، حقوق و حق بیمه کارگران، استهلاک ماشین آلات و به‌روزآوری دستگاه ها، هزینه های ماسه شویی، دور یا نزدیک بودن کارگاه های شن و ماسه به منابع و معادن و... از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت شن و ماسه است. خرید شن و ماسه ارزان سبب کاهش قیمت ساختمان خواهد شد و سبب صرفه جویی اقتصادی فراوان خواهد شد. قیمت روز مصالح پای‌کار برابر مجموع قیمت مصالح و هزینه حمل آن ها خواهد بود؛ لذا قیمت روز شن و ماسه به دوری و نزدیکی کارگاه های شن و ماسه از کارگاه های ساختمانی ارتباط داشته و هرچه این فاصله بیشتر باشد هزینه حمل‌ونقل بیشتر خواهد شد و قیمت روز شن و ماسه به نسبت بالاتر خواهد رفت. درصورتی که برای قیمت افزودنی های بتن نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، کارشناسان ما در تجارت گرام آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز هستند.
 

شن و ماسه 

بعضی از سنگ‌دانه‌ها از بستر رودخانه ها یا معادن شن و ماسه به دست می‌آیند و به‌صورت کروی یا گردگوشه هستند. به روشی دیگر شن و ماسه از شکست سنگ‌های بزرگ توسط دستگاه‌های سنگ‌شکن تولید و توسط سرند در اندازه‌های مختلف سرند می شوند. البته که در این دانه‌های شکسته لبه‌های تیز بسیاری است و وجود گوشه‌های تیز بسیار مناسب بوده و موجب افزایش مقاومت بتن می شوند. روش دوم نسبت به روش اول مخارج بالاتری دارد. در تجارت گرام ، قبل از خرید می توانید از راه های مختلف با مشاوران مجرب این شرکت در ارتباط باشید. تا از مشاوره همکاران ما بهترین و مناسب ترین قیمت مصالح ساختمانی داشته باشید.

فروشگاه ها